Mobilā versija
+7.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
14. augusts, 2015
Drukāt

KM atkārtoti virzīs projektu par kultūras iestāžu peļņu

Foto: LETAFoto: LETA

Pēc negatīvā Ministru kabineta (MK) lēmuma Kultūras ministrija (KM) atkārtoti virzīs valdībā projektu par vairāku kultūras iestāžu peļņas saglabāšanu, pēc premjerministres Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) un kultūras ministres Dace Melbārde (Nacionālā apvienība) tikšanās piektdien aģentūrai BNS pavēstīja Melbārdes padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Dagnija Grīnfelde.

Straujuma arī uzskata, ka ministrus nepieciešams iepazīstināt ar KM ilgtermiņa redzējumu par tās kapitālsabiedrību peļņas jautājumiem, aģentūrai BNS norādīja premjeres preses sekretāre Aiva Rozenberga.

“Tika panākta vienošanās, ka valdība pie šī jautājuma atgriezīsies. Kultūras ministrija atkārtoti iesniegs projektu un priekšlikumus par sistēmisku risinājumu, lai kultūras iestādes nenonāktu šādā situācijā,” pavēstīja Grīnfelde. Tikšanās pagājusi ļoti veiksmīgi, sapratnes pilnā gaisotnē.

Valdības darba kārtībā šis jautājums varētu atgriezties tuvākajā laikā.

Jau ziņots, ka Straujuma ceturtdien atzina, ka būtu jāpārskata valdībā pieņemtais lēmums par KM kapitālsabiedrību peļņas ieskaitīšanu valsts budžetā. Pēc viņas teiktā, summas, par kuru ieskaitīšanu valsts budžetā balsots, ir mazas – apmēram 100 tūkstoši eiro. Viņa gan atzina, ka finanšu ministrs varētu nepiekrist šim viedoklim.

Jau vēstīts, ka KM priekšlikums atbrīvot vairākas kultūras iestādes no dividenžu maksāšanas valstij, to peļņu novirzot kapitālsabiedrību materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, otrdien radīja asus strīdus valdības sēdē, un valdība ar balsojumu neatbalstīja “Latvijas Koncertu”, Latvijas Nacionālās operas, Latvijas Leļļu teātra un Jaunā Rīgas teātra atbrīvošanu no dividenžu izmaksas valstij.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+