×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. decembris, 2013
Drukāt

KM atzīst par pareizu Rīgas būvvaldes ieteikumu infrastruktūras darbu dalīt kārtās (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka "Gaismas pils".

Rīgas būvvaldei ir taisnība, ka Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunās ēkas nodošanai ekspluatācijā infrastruktūras izbūvi, iespējams, vajadzēs dalīt kārtās, aģentūrai LETA atzina Kultūras ministrijas (KM) sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs norādīja – KM ir jāatrisina jautājums par tehniskās ēkas būvdarbu sadalīšanu kārtās, jāveic izmaiņas dokumentācijā.

Vircavs šaubījās, ka “Gaismas pili” izdosies nodot ekspluatācijā plānotajā termiņā. Viņš norādīja, ka LNB ēku var nodot ekspluatācijā tikai kopā ar inženiertīkliem, taču inženiertīkli ir iekļauti LNB tehniskās ēkas projektā, kuras būvniecība vēl nav pabeigta.

Ministrijas pārstāve pauda, ka iespēju sadalīt ēkas projektu divās kārtās – bibliotēkas ēka un infrastruktūras izbūve – esot ierosinājusi arī LNB projekta īstenošanas darba grupa.

KM pārstāve stāstīja, ka ēkas nodošana ekspluatācijā un būvdarbu pabeigšana, kas plānota 20. decembrī, ir procesuāli nošķirami pasākumi. Viņa norādīja, ka Nacionālās bibliotēkas ēkas izbūve un infrastruktūras izbūve ir sadalīti projekti, katrs ar savu būvatļauju.

LNB infrastruktūras darbus dalīšot kārtās, ja savstarpējās konsultācijās ar Rīgas būvvaldi netiks lemts citādi.

Pirmais pasākums, kas paredzēts LNB jaunajā ēkā – “Grāmatu draugu ķēde” – 18. janvārī notikšot paredzētājā laikā.

Jau ziņots, ka kultūras ministre Dace Melbārde plāno pasākumu “Grāmatu draugu ķēde” pielāgot LNB ēkas nodošanas stadijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ušakovs ar Ameriku plāno Jaunu MAXIMAS projektu. Cik bojāgājušo plānojat šajā LNB projektā? Vai “masu slepkavībā” izdosies pārspēt MAXIMAS rekordu? Cenšaties! Lai Jums Izdodas!

Draugiem Facebook Twitter Google+