×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
13. augusts, 2013
Drukāt

KM jaunos operas valdes locekļus vēlas apstiprināt līdz jaunās sezonas sākumam

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Nacionālās operas (LNO) trīs jaunos valdes locekļus Kultūras ministrijas (KM) komisija iecerējusi izvirzīt jau augusta nogalē, lai valde amata pienākumus varētu sākt pildīt līdz jaunajai operas sezonai, aģentūrai BNS pastāstīja KM sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Viņa informēja, ka konkursa otrajā vērtēšanas kārtā komisija uzklausīja visus pretendentus un izvirzīja sešus kandidātus dalībai trešajā kārtā. Šiem pretendentiem atbilstoši konkursa nolikumam uz trešo kārtu jāsagatavo īsa prezentācija – savs skatījums par LNO turpmāko attīstību.

“Vērtēšanas komisija pateicas visiem pretendentiem par dalību konkursā, erudīciju un interesi par Latvijas Nacionālās operas nākotni,” norādīja komisijas priekšsēdētājs Jānis Dripe.

Komisija konkursantu piedāvājumu trešajā kārtā izvērtēs augusta pēdējā dekādē un ieteiks kultūras ministrei trīs jaunos valdes locekļus.

Atklātajā konkursā uz Latvijas Nacionālās operas (LNO) valdes triju locekļu amatiem kopumā saņemti desmit pieteikumi.

Martā stājās spēkā grozījumi LNO likumā, kas paredz, ka turpmāk valdes sastāvā būs trīs valdes locekļi un tās darbu vadīs valdes priekšsēdētājs, kuru atbilstoši LNO likumam no valdes locekļu vidus iecels kultūras ministre.

Grozījumi LNO likumā paredz palielināt LNO valdes locekļu skaitu, lai nodrošinātu caurredzamu un sabalansētu lēmumu pieņemšanas procesu operas valdē, vienlīdz lielu lomu tajā atvēlot mākslinieciskajai kvalitātei, administratīvās un finanšu vadības aspektiem.

Pašlaik LNO vada tikai viens cilvēks. Kopš 1996. gada operas direktors ir Andrejs Žagars.

LNO jauno sezonu sāks 5. septembrī ar LNO nama 150 gadu jubilejas koncertu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+