×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

KM kapitālsabiedrību ieņēmumi šogad plānoti Ls 7,7 miljonu apmērā

foto - Letafoto - Leta

Kultūras ministrijas kapitālsabiedrību pašu ieņēmumi šajā gadā tiek plānoti 7 730 745 latu apmērā, liecina informatīvais ziņojums par finansiālajiem un darbības rādītājiem kapitālsabiedrībās, kurās Kultūras ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja.

Kultūras ministrija, finansējot kapitālsabiedrības, šajā gadā plāno nodrošināt vienam miljonam skatītāju pieejamību kvalitatīvai profesionālajai mākslai, piedāvājot operu, teātri, mūziku un cirku. Šajā gadā iecerēts iestudēt 195 jaunas izrādes un koncertprogrammas, kā arī izrādīt 3319 izrādes un koncertus.

Kapitālsabiedrības strādā optimāli, ievērojot to, ka apgrozāmo līdzekļu apjoms nav būtiski palielinājies. To ietekmē skatītāju pirktspēja, jo biļešu cenas ir sasniegušas griestus attiecībā pret patērētāja pirktspēju. 2013. gada vidējā biļetes cena plānota 6,90 lati, teikts ziņojumā.

Kultūras ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja 16 kapitālsabiedrībās – AS “Rīgas kinostudija”, VSIA “Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris”, VSIA “Valsts Akadēmiskais koris “Latvija””, VISA “Latvijas koncerti”, VSIA “Kremerata Baltica”, VSIA “Rīgas cirks”, VSIA “Jaunais Rīgas teātris”, VSIA “Dailes teātris”, VSIA “Latvijas Nacionālais teātris”, VSIA “Latvijas Leļļu teātris”, VSIA “Daugavpils teātris”, VSIA “Valmieras drāmas teātris”, VSIA “Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris”, VSIA “Latvijas Nacionālā opera” un VSIA “Liepājas Simfoniskais orķestris”, kā arī SIA “Starptautiskā rakstnieku un tulkotāju māja”.

Valsts kapitālsabiedrības, kurās Kultūras ministrija ir kapitāla daļu turētāja, pilda valsts deleģētās funkcijas kultūras jomā.

Kultūras ministrija ziņojumā norādījusi, ka šajā gadā kapitālsabiedrību deleģēto funkciju nodrošināšanai ministrijas budžetā tiek plānota valsts budžeta dotācija 12 992 45 latu apmērā, tajā skaitā vairākiem vienreizējiem pasākumiem – 850 000 lati Latvijas Nacionālās operas materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, 25 000 lati – Latvijas Leļļu teātra izrādēm bērniem no Latvijas novadiem, 36 000 lati – Dailes teātra materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, 50 000 lati – Daugavpils teātrim papildu finansējums, bet 11 000 lati – Valmieras Drāmas teātrim kvalitatīvu videoprojekciju nodrošināšanai izrādēs.

Kultūras pakalpojumi, kurus sniedz tās atbildībā esošās kapitālsabiedrības, ir sabiedrībā pieprasīti, skaidro ministrija. “Eirobarometra” pētījumi rāda, ka Latvijā, līdzīgi kā citās Baltijas un Ziemeļeiropas valstīs, tradicionāli pastāv un saglabājas augsts kultūras lietotāju un kultūras aktivitāšu dalībnieku skaits. Lai šo pozitīvo tendenci saglabātu arī nākotnē un lai pilnvērtīgi izmantotu kultūras resursu sociālekonomisko potenciālu, publiskās investīcijas kultūras infrastruktūrā un pakalpojumu attīstībā, ko sniedz kapitālsabiedrības, ir nepieciešamas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+