×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

KM kapitālsabiedrību pagājušā gada gūto peļņu novirzīs to attīstībai

Foto - LetaFoto - Leta

Valdība šodien atbalstīja ierosinājumu Kultūras ministrijas (KM) kapitālsabiedrību 2012. gadā gūto peļņu novirzīt to attīstībai.

Kapitālsabiedrībām 2013. gadā nebūs jāmaksā dividendes no peļņas par 2012. gadu. Atbalsts tiek nodrošināts, lai kapitālsabiedrības varētu izpildīt tām deleģētos valsts pārvaldes uzdevumus – sniegt sabiedrībai augstvērtīgu mūziku, teātri un citus profesionālās mākslas produktus.

Katrai no KM kapitālsabiedrībām nepieciešams finansējums, lai nodrošinātu tās pamatfunkciju īstenošanu.

Leļļu teātrim finansējums nepieciešams speciālu mikrofonu iegādei. Jaunajā Rīgas teātrī vajadzīgas papildus pārnēsājamās radiostacijas, lai varētu operatīvi sazināties tādās telpās kā aizskatuve, publikas zonas, kase, administrācija.

Latvijas Nacionālajā teātrī nepieciešami skatuves sistēmas remontdarbi, savukārt Dailes teātrī steidzami jāmaina mazās zāles jaudas sadales bloki, kas nodrošina visas skatuves apgaismošanas sistēmas darbību. Arī Latvijas Nacionālajā operā ir nepieciešama skatuves apgaismošanas sistēmas renovācija, jo esošā apgaismošanas sistēma ir pilnībā nolietota.

Liepājas Simfoniskajam orķestrim un Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim finansējums nepieciešams jaunu mūzikas instrumentu iegādei, savukārt “Latvijas koncerti” peļņu novirzīs pūšaminstrumentu un stīgu instrumentu apkopei.

Rīgas cirkā ir nepieciešama izrāžu zāles – manēžas – apgaismošanas sistēmas renovācija. Esošo apgaismošanas iekārtu 2007. gadā kapitālsabiedrība, ņemot vērā uz to brīdi pieejamos finanšu līdzekļus, iegādājās lietotu.

Valsts akadēmiskajam korim “Latvija” ir nepieciešama jaunu pakalpojumu pieejamības nodrošināšana, kā arī jaunas kora interneta mājaslapas izveide.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+