foto – Leta

KM līdzekļus neparedzētiem gadījumiem lielākoties saņēmusi prognozējamām vajadzībām 0

Kultūras ministrijai 2012. gadā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirti 2 424 300 lati, tajā skaitā 618 181 lats Kultūras ministrijas kapitālsabiedrībām, kurās ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Valsts kontroles revīzijas ziņojumā par 2012. gada pārskata sagatavošanas pareizību norādīts, ka valsts budžeta līdzekļi 1 978 226 latu apmērā ir piešķirti iepriekš prognozējamu un plānojamu vajadzību īstenošanai.

Tajā skaitā septiņām kapitālsabiedrībām, kurās Kultūras ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja, ir piešķirti valsts budžeta līdzekļi 525 633 lati nodokļu parādu apmaksai, ugunsdrošības pasākumu nodrošināšanai un materiāli tehniskās bāzes uzlabošanai, lai gan kapitālsabiedrību naudas līdzekļu atlikumi Valsts kasē atvērtajos norēķinu kontos uz 2011. gada 31. decembri bija 304 408 lati, konstatēts revīzijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdz ar to Valsts kontrole secinājusi, ka Kultūras ministrija nav nodrošinājusi pietiekamu valsts budžeta programmām nepieciešamo līdzekļu plānošanu, jo ministrijai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirts un izlietots finansējums iepriekš prognozējamām un gadskārtējā budžetā ieplānojamām vajadzībām.

No iepriekš prognozējamām, gadskārtējām valsts budžeta likumā plānojamām vajadzībām no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 2012. gadā projekta “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. gadā īstenošanai” piešķirti 139 970 lati, Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centram, kas tagad pārdēvēts par Latvijas nacionālo kultūras centru (LNKC), atvēlēti – 117 000 lati, Latvijas Nacionālajai bibliotēkai (LNB), LNKC un Valsts Kultūrkapitāla fondam iecerēto aktivitāšu īstenošanai piešķiti 99 000 lati, bet Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrim un Daugavpils teātrim – 302 825 lati.

507 026 lati no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem dažādām aktivitātēm piešķirti Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai, Turaidas muzejrezervātam, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejam, Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam, Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam, Eduarda Smiļģa Teātra muzejam, Latvijas Nacionālajam arhīvam, LNB, Liepājas mākslas vidusskolai, Rīgas horeogrāfijas vidusskolai, Rīgas Doma kora skolai, Daugavpils teātrim, Rīgas cirkam, Latvijas Nacionālajai operai, Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim, Latvijas Nacionālajām teātrim un Latvijas Leļļu teātrim.

Rēzeknes Latgaliešu kultūras biedrībai pagājušajā gadā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirti 6562 lati, Latvijas Kultūras akadēmijas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolas, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja, Memoriālo muzeju apvienības, Latvijas Nacionālā arhīva, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja un Dailes teātra vajadzībām atvēlēti 223 385 lati, biedrībai “Tautas frontes muzeja sabiedriskā padome”, lai nodrošinātu Latvijas Tautas frontes 25. gadadienas pasākumu organizēšanu novirzīti 358 337 lati, “Latvijas koncertiem” – 35 150 lati, Dailes teātrim un Latvijas Mākslinieku savienībai – 146 507 lati, bet Valmieras drāmas teātrim un Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim – 50 418 lati.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.