×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

KM nākamā gada prioritātes – atalgojuma reforma, simtgade un atbalsts medijiem

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministrijas (KM) nākamā gada budžeta prioritātes ir atalgojuma reforma, Latvijas simtgades pasākumi un mediju atbalsta programma, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē teica kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Viņa norādīja, ka uz Saeimas pirmo lasījumu KM budžets bez pedagogu darba samaksas reformai nepieciešamā finansējuma bija 144,2 miljoni eiro, savukārt uz otro lasījumu ministrijas budžets plānots 153,2 miljonu eiro apmērā.

Pieaugums ir apmēram 17 miljoni eiro – 8,9 miljoni ir pedagogu reformas atalgojumam nepieciešamais finansējums, bet 8,3 miljoni – jaunatnes politikas iniciatīvas finansējums.

Vienlaikus Melbārde norādīja, ka KM ir nobažījusies, ka publiskajā telpā nereti parādās informācija, ka kultūra Latvijā ir pārfinansēta. Apgalvojums esot aplams, jo Latvijā pastāv netipiska situācija – kultūrizglītība ir KM pārziņā, kamēr daudzās citās Eiropas valstīs tā ir Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā.

Ministre atzīmēja, ka kultūrizglītība aizņem 30% no kopējā KM finansējuma, turklāt finansējums kultūras funkciju nodrošināšanai 2016.gadā ir 0,35% no iekšzemes kopprodukta, savukārt 2017.gadā tie būs 0,38%.

Jau ziņots, ka KM 2017.gada budžeta finansējums, salīdzinot ar 2016.gadu, palielināts par 12 750 633 eiro jeb 9,7%.

KM sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša skaidroja, ka palielinājums veidojas no papildus piešķirtā finansējuma jaunajām politikas iniciatīvām un citiem prioritārajiem pasākumiem un bāzes finansējuma palielinājuma funkciju izpildei.

Vienlaikus Bērziņa-Bebriša norādīja, ka uz valsts budžeta otro lasījumu plānots finansējuma palielinājums jaunā pedagogu darba samaksas modeļa nodrošināšanai KM padotības un pārraudzības mūzikas, mākslas un dejas izglītības iestādēs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+