×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. decembris, 2012
Drukāt

KM: nākamgad finansējums nevienam teātrim nesaruks

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Nākamgad valsts budžeta finansējums nevienam teātrim nesaruks, tieši, otrādāk – kopējais finansējums valsts dotētiem teātriem nākamgad salīdzinājumā ar šo gadu pieaugs par 117 tūkstošiem latu, veidojot 3,8 miljonu latu dotāciju, aģentūrai BNS pastāstīja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību speciāliste Annija Senakola.

“Ņemot vērā 2013.gada dotāciju teātriem un Saeimas 2.lasījumā apstiprinātos Saeimas deputātu priekšlikumus par papildu līdzekļiem, katram teātrim piešķirtais finansējums, salīdzinot ar 2012.gadu, nebūs mazāks. Valsts dotācijas sadale teātriem 2013.gadam ir sagatavota un arī pārrunāta ar teātru direktoriem,” norādīja Senakola.

Kultūras ministrijā gan atgādināja, ka šogad papildus bāzes dotācijai 3,7 miljonu apmērā teātriem vienreizējiem izdevumiem papildus tika piešķirti gandrīz 600 tūkstoši latu budžeta grozījumos un no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Kultūras ministrija norāda – kaut arī kopējais valsts dotācijas apjoms teātru darbības nodrošināšanai ir pieaudzis, tas joprojām ir nepietiekams. “Tāpēc šo jautājumu jāturpina risināt, strādājot pie nākamo budžetu veidošanas un ņemot vērā valsts budžeta iespējas, uzlabojoties valsts ekonomiskai situācijai,” norādīja Senakola.

JRT mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis “Spēlmaņu nakts” balvas pasniegšanā novembra beigās sacīja, ka nākamgad visiem teātriem ir samazināts finansējums, izņemot Krievu drāmas teātri un Daugavpils teātri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+