×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

KM neatliekamām lietām nākamgad būs nepieciešami gandrīz deviņi miljoni eiro (2)

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Lai apdzīvotu restaurēto Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju vien KM būs nepieciešami 1 676 932 eiro.

Kultūras ministrijai (KM) dažādu neatliekamu jautājumu risināšanai 2016. gadā būs nepieciešami 8 987 827 eiro, Saeimas izglītības kultūras un zinātnes komisijā stāstīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Neatliekama ir ievākšanās Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā un tā apdzīvošana. Tam KM būs vajadzīgi 1 676 932 eiro. Kā stāstīja Melbārde, Rīgas domei, kura ir ieguldījusi savus līdzekļus muzeja ēkas atjaunošanas projektā, ir tiesības prasīt lielāku nomas maksu no valsts, tādējādi atpelnot ieguldītos līdzekļus. Pašvaldība tā arī ir izlēmusi rīkoties, tāpēc nepieciešami papildu līdzekļi.

Valsts drošības un aizsardzības stiprināšanai papildu nepieciešami 465 000 eiro. Šeit iekļaut gan izdevumi saistībā ar mediju politikas izstrādi, kur nauda ir vajadzīga pētījumiem, gan sabiedrības integrāciju. Kā norādīja Melbārde, pašlaik mazākumtautību organizācijām ir pārāk maz līdzekļu, lai tās varētu aktīvi strādāt. “Tas ir valsts iekšējās drošības jautājums,” pamatojot papildu līdzekļu nepieciešamību nevalstisko organizāciju atbalstam, norādīja ministre. Viņa uzsvēra, ka mazākumtautību organizācijām atbalsts ir vajadzīgs visā Latvijā, lai tās varētu strādāt, iesaistot mazākumtautību iedzīvotājus.

Latvijas simtgades programmas saturam nākamgad nepieciešami 3 164 035 eiro. Kā uzsvēra Melbārde, svētku programma ir jāsāk izstrādāt laikus, tāpēc arī finansējums ir nepieciešams jau tagad.

Pēc ministres teiktā, neatliekami izdevumi nākamgad ir arī saistībā ar kultūras darbinieku atalgojumu un kultūrizglītības nozari. Šeit ministrijai papildus vajadzīgi 2 510 852 eiro. Kā norādīja Melbārde, pērn ticis sakārtots mūziķu atalgojums, bet nākamgad ir jāķeras pie aktieru atalgojuma sakārtošanas. “Aktieri vidēji pelna 600 eiro “uz papīra”. Mēs tad varam apzināties, cik tas ir uz rokas. Tā ir mūsu kritiskākā grupa,” norādīja ministre.

1 171 008 eiro nākamgad nepieciešami kompetenču centru izveidei. Šajā summā esot iekļauts viss, kas saistīts ar centru izveidošanu. Kā norādīja Melbārde, šis jautājums ir svarīgs, jo sakrīt ar Eiropas fondu apguvi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Divdesmit miljonus nevajag? Atbildēt

    Ministre ir aizmirsusi par Latvijas pensionāriem ļoti nepieciešamo laikmetīgās mākslas muzeju!

  2. Dzīres mēra laikā Atbildēt

    Latvijas simtgades programmas saturam pilnīgi pietiek ar uz pusi mazāku summu! Un iztiksim bez kompetenču centriem! Vispirms parūpēsimies par mūsu robežu drošību,kuru apsargāšanai nepietiek pat robežsargu,jau aizmirsto obligāto veselības apdrošināšanu un pensiju palielināšanu!

Draugiem Facebook Twitter Google+