×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. marts, 2013
Drukāt

KM norāda, ka Radošo savienību padomes sasniegumu saraksts mākslā vēl jāpapildina

foto - stock.xchngfoto - stock.xchng

Latvijas Radošo savienību padomes iesniegtais starptautisko un Latvijas sasniegumu mākslā saraksts ir labs pamats turpmākajai diskusijai, tomēr tas vēl jāpapildina, secināts Kultūras ministrijas (KM) un Kultūras alianses sanāksmē, pastāstīja kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne.

Latvijas Radošo savienību padome 1.martā KM iesniedza pasākumu sarakstu, kuru varētu izmantot prēmēšanai kultūras jomā par starptautiskiem sasniegumiem.

Kultūras alianses un KM kārtējā sanāksmē pirmdien konstatēts, ka padomes iesniegtais saraksts vēl jāpapildina ar operas un baleta, kultūras mantojuma un grāmatu mākslas sasniegumiem. Pēc tam papildināto sarakstu izvērtēs nozaru padomes.

“Ir būtiski pēc iespējas ātrāk vienoties par pieņemamiem kritērijiem, lai katras kultūras nozares apbalvojuma politika tiktu iekļauta attiecīgās nozares stratēģijā, kuras tiks integrētas kultūrpolitikas pamatdokumentā 2014.–2020. gadam “Radošā Latvija”,” norādīja Līne.

Pašlaik vēl notiek diskusijas par to, kas varētu būt potenciālie finanšu avoti vietējiem un starptautiskajiem sasniegumiem, informēja ministrijā.

Radošo savienību padomes valdes priekšsēdētāja Ieva Struka iepriekš aģentūrai BNS sacīja, ka padome ir izveidojusi tabulu ar gada balvām, apkopojot kultūras nozaru iesniegto informāciju. Nozares pieteikušas, viņuprāt, nozīmīgākos starptautiskos pasākumus, par sasniegumiem kuros būtu jāpiešķir valsts prēmijas. Visvairāk šādu notikumu ir mūzikā, kino un mākslā.

Tāpat šajā sarakstā Radošo savienību padome pievienojusi latviešu mākslinieku vārdus, kas daudz sasnieguši starptautiskā līmenī, bet nav saņēmuši valsts novērtējumu.

Struka arī uzsvēra, ka naudas balvas nepieciešamas ne tikai par starptautiskiem, bet arī nacionāla mēroga kultūras sasniegumiem. Viņa paskaidroja, ka mazas nācijas nacionālas nozīmes kultūras sasniegumi ne vienmēr ir tiešā veidā eksportējami, bet var būt ar lielu un paliekošu nozīmi Latvijai, bez kuriem nav iedomājama nacionālās kultūras pastāvēšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+