×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
17. februāris, 2018
Drukāt

KM noraida informāciju par iespējamo Brīvdabas muzeja slēgšanu (2)

Brīvdabas muzeja publicitātes fotoBrīvdabas muzeja publicitātes foto

Kultūras ministrija (KM) kategoriski noraida publiski izskanējušos pieņēmumus, ka Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs varētu tikt slēgts tā vadības problēmu dēļ, aģentūru LETA informēja ministrijas pārstāve Lita Kokale.

Viņa uzsvēra, ka KM turpina strādāt, lai muzeja vadībā identificētās problēmas tiktu novērstas, un tas varētu iziet akreditācijas procesu.

Kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK) sacīja, ka vēlas kategoriski iebilst medijos un sociālos tīklos skanošai ziņai, ka ministrija plāno likvidēt Brīvdabas muzeju. “Kultūras ministrija strādā pie vadības maiņas un pieprasa muzeja akreditācijas procesā uzrādīto trūkumu novēršanu muzeja darbā. Brīvdabas muzeja darbības pārtraukšana nav pieļaujama, ” uzsver Melbārde.

Jau ziņots, ka Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzeja iepriekšējās akreditācijas termiņš beidzās 2016.gada 28.novembrī.

Muzeja akreditācijas procesā tika konstatēti būtiski trūkumi muzeja krājuma uzskaitē un muzeja darba vadības plānošanā un īstenošanā.

Patlaban KM pieprasījusi muzejam izstrādāt un iesniegt akreditācijas procesā identificēto trūkumu novēršanas plānu. Muzeju akreditācija jāatjauno ik pēc pieciem gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kaut ko jēdzīgu izdarīt Atbildēt

    Uz nenormālā naudas tērēšanas fona šī ziņa šokējoša. Būtu vismaz kaut ko jēdzīgu izdarījuši. Palasīju par dārgo skolas somas projektu, radās sajūta, ka ap šo projektu sagrupējušies haltūristu pūļi. Ja zemas kvalitātes ražojumus rādīs bērniem, tad tas var radīt pretēju efektu.
    Tā vietā bērniem ekskursija uz Brīvdabas muzeju būtu daudz vērtīgāka. Cik no lauku bērniem muzeju ir apmeklējuši?
    Neradīt kaut kādus simtgades birojus, bet tos līdzekļus ieguldīt Brīvdabas muzeja sakārtošanai.

  2. Tas būtu izsmiekls,ja tagad “brīvajā Latvijā”slēgtu muzeju,kurš pastāv jau no 1920-tajiem gadiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+