×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

KM noteiks kritērijus mākslinieku prēmēšanai

foto - stock.xchngfoto - stock.xchng

Kultūras ministrija (KM) uzdevusi Radošo savienību padomei iesniegt pasākumu sarakstu, kuru varētu izmantot prēmēšanai kultūras jomā, aģentūrai BNS pavēstīja kultūras ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne.

Šāds saraksts nepieciešams, lai arī kultūrā varētu izveidot līdzīgu starptautisko sasniegumu prēmēšanas sistēmu kā sportā, skaidro ministrija.

Saraksts padomei KM jāiesniedz līdz 1. martam.

Radošo savienību padomei arī jāsagatavo pārskats par apbalvošanas politiku, kāda patlaban ir kultūrā, pašiem profesionāļiem veicot izvērtēšanu pēc noteiktiem kritērijiem. Balstoties uz apkopoto informāciju, ministrija varēšot aicināt Ministru kabinetu atbalstīt kultūras sasniegumu prēmēšanu vai arī meklēt citus finansējuma avotus.

Līne norādīja, ka jau pašlaik kultūras nozarēm ir dažādi profesionālās izvērtēšanas un apbalvošanas pasākumi, piemēram, Lielā mūzikas balva, Spēlmaņu nakts, Lielais Kristaps un citi. Tāpat katru gadu izcilākajiem kultūras darbiniekiem tiek pasniegtas Ministru kabineta balvas, arī par starptautiskiem sasniegumiem. Taču, lai veidotu līdzīgu finansēšanas sistēmu kā sportā, ir jāizvērtē, kā izmērīt un novērtēt starptautiskus sasniegumus, kur kritēriji dažādās nozarēs nevar būt vienādi, tādēļ nozares ietvaros viedokļi atšķiras.

Apbalvošanas galvenos principus plānots iestrādāt nozaru stratēģijās, kuras nozaru pārstāvjiem Kultūras ministrijai ir jāiesniedz līdz marta beigām. Tās ir nepieciešamas, lai topošais kultūrpolitikas dokuments “Radošā Latvija” būtu balstīts reālās nozaru vajadzībās un attīstības perspektīvās, uzsvēra ministrijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+