×
Mobilā versija
+10.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
23. jūnijs, 2016
Drukāt

KM par 15 000 eiro pirks koncepciju cirka pieejamības nodrošināšanai

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Kultūras ministrija (KM) noslēgusi līgumu ar cirka festivāla “Re Re Rīga!” organizatoriem “Pievilcīgas pilsētvides biedrību” par mākslinieciskās koncepcijas izstrāde daudzfunkcionālai cirka mākslas un mūzikas pasākumu norises vietai, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības birojā.

Biedrība bija vienīgā, kura pieteicās KM izsludinātajā konkursā. Kopējā līgumcena par koncepcijas izstrādi ir 15 201 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli.

KM pārstāve Dace Vizule aģentūrai BNS skaidroja, ka paralēli jauna cirka darbības modeļa izstrādei organizācija nāks klajā arī ar priekšlikumiem cirka mākslas pieejamības nodrošināšanai Latvijas auditorijai laika periodam, kamēr Rīgas cirka ēka būs slēgta publiskiem pasākumiem. Gala termiņš šo priekšlikumu iesniegšanai ir 15.jūlijs.

Iepirkuma līgums paredz atsevišķu darba uzdevumu izpildi dažādos termiņos, taču galīgais koncepcijas iesniegšanas termiņš ir šī gada 31.oktobris. Vizule norādīja, ka tad arī būs iespējams konkretizēt turpmākos soļus, ko nepieciešams veikt, lai nodrošinātu cirka mākslas attīstību un pieejamību Latvijā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka februārī pēc Būvniecības valsts kontroles biroja atzinuma drošības apsvērumu dēļ tika pārtraukta Rīgas cirka ēkas ekspluatācija publiskiem pasākumiem. Pēc KM iniciatīvas valsts kapitālsabiedrība “Rīgas cirks” ir izveidojusi krīzes pārvarēšanas komisiju, kurā strādā KM kultūrpolitikas, personāla, būvniecības un juridiskās jomas speciālisti, kā arī “Rīgas cirka” deleģētie pārstāvji.

KM iepriekš norādījusi, ka cirka ēkas pilnu izpēti varētu būt iespējams veikt gada laikā, tālab par “Rīgas cirka” turpmāko mākslinieciskās darbības stratēģiju varētu spriest gada laikā kopš ēkas slēgšanas. Patlaban ēkā nepieciešams veikt steidzamākos darbus, kas skar fasādes sienas nostiprināšanu. Paredzēts, ka risinājums cirka ēkas fasādes stiprināšanai būs izstrādāts līdz jūlijam. Savukārt līdz jūnija beigām no cirka ēkas fasādes paredzēts noņemt sabiedriskā transporta vadus, lai nodrošinātu, ka ēkas fasādei nav jātur papildu slodze.

Jau ziņots, ka “Rīgas cirks” pērn strādāja ar zaudējumiem 44 706 eiro apmērā. KM uzņēmuma valdei uzdevusi šo summu segt no “Rīgas cirka” iepriekšējo gadu peļņas un zaudējumus skaidro ar to, ka ēkas slēgšanas dēļ cirka pamatdarbība ir apgrūtināta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+