Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
14. aprīlis, 2015
Drukāt

KM pārdalījusi līdzekļus EEZ kultūras un dabas mantojuma programā

logo_eez

Valdība otrdien apstiprināja līdzekļu pārdali Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) finanšu instrumenta programmā par kultūras un dabas mantojuma saglabāšanu un atjaunināšanu, lai palielinātu apstiprināto projektu skaitu, kuru rosināja Kultūras ministrija (KM).

Atbalstīti grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par EEZ finanšu instrumenta 2009.–2014.gada perioda programmas “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” neliela apmēra grantu shēmām “Kultūras mantojuma saglabāšana” un “Kultūras apmaiņa”.

Noteikts, ka sākotnēji programmas administrēšanai plānotos līdzekļus pārdalīs programmas grantu shēmas “Kultūras apmaiņa” īstenošanai. Pēc pārdales programmas “Kultūras apmaiņa” īstenošanai kopumā paredzētais līdzfinansējums pieaugs no 641 405 līdz 834 720 eiro, savukārt programmas administrēšanai kopumā paredzētie programmas līdzekļi samazināsies no 1 080 961 līdz 887 646 eiro.

Programmai kopumā atvēlēti 193 315 eiro. No kultūras apmaiņai paredzētajiem 834 720 eiro EEZ finanšu instrumenta līdzfinansējums būs 709 512 eiro, valsts budžeta līdzfinansējums – 125 208 eiro. Finanšu līdzekļus plānots pārdalīt no 2015.gadā valsts budžetā programmas administrēšanai ieplānotā programmas līdzfinansējuma.

Izvērtējot programmas aktivitāšu īstenošanu un programmas līdzfinansējuma apguvi, KM secinājusi, ka programmas administrēšanai sākotnēji paredzētais līdzekļu apmērs pārsniedz reāli nepieciešamo, un, lai nodrošinātu programmas līdzfinansējuma sekmīgāku apguvi, līdzfinansējums jāpārdala.

Pēc pārdales būtu iespējama vairāku grantu shēmas projektu apstiprināšana, kuru īstenošana iepriekš nebija iespējama finansējuma nepietiekamības dēļ, norāda KM.

Programmas īstenošanai laika periodā no 2012. līdz 2017.gadam kopumā paredzēti 11 787 647 eiro. 85% no programmas līdzekļiem veido EEZ finanšu instrumenta finansējums, 15% – valsts budžeta līdzfinansējums. MK noteikumu projekta apstiprināšana neparedz izmaiņas programmas īstenošanai ieplānotajā kopējā valsts budžeta līdzekļu apmērā.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+