×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. janvāris, 2017
Drukāt

KM pārsūdz AT lēmumu strīdā par Laikmetīgās mākslas muzeja projektu

Foto: LETAFoto: LETA

Arhitekts Rems Kolhāss ar metu konkursā uzvarējušo Laikmetīgās mākslas muzeja maketu.

Kultūras ministrija (KM) ceturtdien, 26. janvārī pārsūdzējusi Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātas 2016. gada 6. decembra lēmumu lietā par Laikmetīgās mākslas muzeja projektu, ar kuru daļēji tika apmierināta SIA “Jaunrīgas attīstības uzņēmums”(JAU) prasība par 621 949,19 eiro un tiesas izdevumu – 30 386,52 eiro – piedziņu, šodien informē KM.

“KM nepiekrīt Augstākās tiesas lēmumam, ar kuru var tikt ieviests būtisks pavērsiens judikatūras veidošanā. Līdz ar tiesas spriedumu atzīstot, ka aģentūrai “Jaunie trīs brāļi” bez attiecīga pilnvarojuma vai iepirkuma procedūras veikšanas bijušas tiesības valsts vārdā uzņemties finansiālas saistības Laikmetīgās mākslas muzeja projekta īstenošanā, turpmāk valsts pārvaldes iestādēm var tikt piešķirts plašs pilnvarojums rīkoties līdzīgi, pat tajos gadījumos, kad augstāka spēka normatīvajos aktos šāda ekskluzīva kompetence noteikta vien Ministru kabinetam,” pārsūdzības būtību paskaidroja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Jau ziņots, ka, izskatot lietu pirmajā instancē, Latgales apgabaltiesa 2014. gada 9. oktobrī JAU prasību pret KM noraidīja pilnībā. Tiesa norādīja – nav konstatējams, ka aģentūrai “Jaunie trīs brāļi,” veicot sadarbību ar JAU, pastāvēja KM pilnvarojums vai tiesības slēgt darījumu par Laikmetīgās mākslas muzeja meta un teritorijas detālplānojuma izstrādi. No tā izriet, ka normatīvajiem aktiem neatbilstošas vienošanās nevar būt saistošas valstij vai KM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+