Kultūra
Kultūrpolitika

KM pārsūdzēs miljona izmaksu īpašniekiem par Rīgas cirka ēku1

Kultūras ministrija (KM) pārsūdzēs Administratīvās rajona tiesas lēmumu apmierināt bijušo Rīgas cirka ēkas īpašnieču Sarmītes Bīviņas un Birutas Kreiles prasību pret KM par 1 015 549 eiro lielas kompensācijas izmaksu saistībā ar ēkas nacionalizāciju, šodien vienojās valdība.

Kā aģentūrai LETA skaidroja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, ministrija spriedumu pārsūdzēs pilnā apjomā, vēršoties Administratīvajā apgabaltiesā.

Kā ziņots, Administratīvā rajona tiesa 31.janvārī apmierinājusi bijušo Rīgas cirka ēkas īpašnieču Sarmītes Bīviņas un Birutas Kreiles prasību pret KM par 1 015 549 eiro lielas kompensācijas izmaksu saistībā ar ēkas nacionalizāciju, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Valdība pēc KM priekšlikuma pagājušā gada 9.augustā vienojās bijušajām ēkas īpašniecēm izmaksāt kompensāciju 297 765 eiro apmērā.

Lietā bija strīds par namīpašuma kompensācijas vērtības noteikšanas brīdi. Tiesa atzina, ka namīpašuma kompensācijas vērtība pārrēķināma pašreizējās cenās, kā vērtības noteikšanas brīdi paredzot Ministru kabineta rīkojuma par kompensācijas izmaksu pieņemšanas brīdi, proti 2017.gada 9.augustu, nevis 1995.gada 4.novembri.

Spriedumā secināts, ka 1995.gada 4.novembris kā namīpašuma kompensācijas vērtības noteikšanas atskaites punkts nav pamatots, jo tad vēl nebija zināms konkrēts valsts nozīmes kultūras objekta “Rīgas cirks” sastāvs, kā arī tajā laikā vēl netika lemts par kompensācijas izmaksāšanu.

Līdz ar to kompensācijas vērtība pārrēķināma, ņemot vērā zelta cenu un ASV dolāra kursu 2017.gadā, nevis 1995.gadā, skaidroja tiesā.

Spriedumu var pārsūdzēt Administratīvajā apgabaltiesā viena mēneša laikā no tā sastādīšanas dienas.

LA.lv