×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. maijs, 2013
Drukāt

KM piešķirs līdzfinansējumu divu ES programmu atbalstītiem projektiem

foto - Letafoto - Leta

Kultūras ministrija izsludinājusi valsts budžeta līdzfinansējuma konkursu Eiropas Savienības (ES) programmu “Kultūra” un “Eiropa pilsoņiem” aktivitātes “Aktīvi Eiropas piemiņas pasākumi” atbalstītajiem projektiem.

Uz līdzfinansējumu var pretendēt organizācijas un institūcijas, kuru līdzdalība šo programmu konkursos jau agrāk ir atbalstīta. Pieejamais valsts budžeta līdzfinansējums šajā konkursa kārtā ir 45 000 latu, liecina ministrijas informācija.

Ministrija aicina līdzfinansējumam pieteikt projektus, kas jau ir saņēmuši atbalstu ES programmas “Kultūra” (2007-2013) projektu konkursā. Šīs programmas mērķis ir sekmēt kultūras nozarē strādājošo cilvēku starptautisko mobilitāti, atbalstīt kultūras un mākslas darbu starptautisko apriti un veicināt starpkultūru dialogu.

Uz atbalstu konkursa kārtībā var pretendēt Latvijas kultūras organizācijas un institūcijas, kuru projekti atbalstīti ES programmas “Kultūra” dažāda veida sadarbības projektu vai daiļliteratūras tulkošanas projektu konkursos.

Tāpat uz līdzfinansējumu var pretendēt arī ES programmas “Eiropa pilsoņiem” (2007-2013) aktivitātes “Aktīvi Eiropas piemiņas pasākumi” projekti. Aktivitātes mērķis ir informēt un skaidrot par nacisma un staļinisma režīmu traģiskajām sekām, īpaši par šiem jautājumiem informējot jaunāko paaudžu Eiropas iedzīvotājus.

Šajā konkursā uz atbalstu var pretendēt projekti, kuri atbalstīti ES programmas “Eiropa pilsoņiem” nacisma vai staļinisma režīmu upuru piemiņas projektu konkursā. Pretendentu vidū var būt nevalstiskās organizācijas, arhīvi, muzeji, pašvaldības, izglītības un pētniecības iestādes un citi interesenti.

Konkursā iesniegtos projektu pieteikumus vērtēs Kultūras ministrijas izveidota vērtēšanas komisija, ņemot vērā projekta pieteikuma kvalitāti, Latvijā notiekošo aktivitāšu īpatsvaru starptautiskajā projektā, Latvijas organizāciju statusu projektā, projekta mērķu atbilstību Latvijas kultūrpolitikas prioritātēm un projekta publicitātes plānu.

Konkursa nolikumu, projekta pieteikuma anketu un plašāku informāciju par konkursa nosacījumiem un norisi var iegūt Kultūras ministrijas mājaslapā “www.km.gov.lv”, ES kultūras kontaktpunkta mājaslapā “www.kkplatvija.lv” un Kultūras ministrijas Eiropas Savienības kultūras kontaktpunkta nodaļā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+