×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
3. jūlijs, 2013
Drukāt

KM sola izvērtēt iespējas sniegt atbalstu reģionālo koncertzāļu darbībai

foto - Letafoto - Leta

Kultūras ministrija nākamā gada valsts budžeta sagatavošanas procesā izvērtēs iespējas sniegt atbalstu reģionālo koncertzāļu darbībai, aģentūrai LETA pauda Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Bērziņa-Bebriša.

Jau ziņots, ka Vidzemes mūzikas un kultūras centra projekta vadītājs un Cēsu Mākslas festivāla direktors Juris Žagars intervijā aģentūrai LETA prognozēja, ka bez ikgadēja valsts finansējuma profesionāla mākslinieciskā satura nodrošināšanai reģionālo koncertzāļu projekts draud izgāzties.

Viņš uzsvēra, ka pašvaldībām, kuru teritorijā tiek veidotas reģionālās koncertzāles, būs grūti nodrošināt finansējumu no sava budžeta, bet bez valsts atbalsta projekts idejiski būs izgāzies un reģionālās koncertzāles tiks atdotas tikai komerciālai funkcijai, tajās uzstāsies Filips Kirkorovs, Dzintars Cīča un “Dziesma manai paaudzei”.

Kā skaidroja Kultūras ministrijas pārstāve, saskaņā ar reģionālo koncertzāļu projektu pieteikumiem profesionāla mākslinieciskā satura nodrošināšana ir pašvaldību kompetencē.

Ņemot vērā to, ka profesionālās mākslas pieejamības nodrošināšana reģionos ir viena no kultūrpolitikas prioritātēm, Valsts Kultūrkapitāla fondā (VKKF) ir izveidota mērķprogramma “Profesionālās mākslas pieejamība reģionos”.

Piemēram, šogad mērķprogrammā “Profesionālās mākslas pieejamības nodrošināšana Latvijas reģionos” bija plānots sadalīt 200 000 latu, taču šis finansējums par 10 000 latu tika samazināts, lai palielinātu finansējumu mērķprogrammai “Nacionālās identitātes veicināšana”.

Mērķprogrammas “Profesionālās mākslas pieejamība reģionos” finansējums 190 000 latu tika sadalīti starp 65 projektiem, bet kopumā tika iesniegti 93 projekti ar kopējo pieprasīto summu 459 349 lati. Šīs programmas mērķis bija atbalstīt profesionālas nevaldības kultūras organizācijas, kuras sistemātiskā nekomerciālā darbā veic inovatīvas, starptautiski aktuālas kultūras attīstību Latvijā, nodrošinot augstvērtīgus mākslas notikumus, to popularizēšanu publiskajā telpā, kā arī reģionālās kultūrvides aktivizēšanos.

Žagars uzskata, ka reģionālo koncertzāļu satura nodrošināšanai ir nepieciešams valsts finansējums. Ja valsts finansējuma nebūs, neviena no reģionālajām koncertzālēm nebūs spējīga normāli strādāt. Un valsts finansējumam, pēc viņa aplēsēm, ir nepieciešams vismaz 150 000 latu gadā katrai reģionālajai koncertzālei. Tas būtu pietiekami, lai varētu nodrošināt saturīgu māksliniecisku programmu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+