×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2013
Drukāt

KM sola no 2014.gada skolēniem teātra un izstāžu brīvbiļetes

teatris567jau

No 2014. gada valsts skolēniem varētu finansēt teātra izrāžu, izstāžu un citu kultūras pasākumu apmeklēšanu, lai bērniem nebūtu liegtas šīs iespējas vecāku ierobežotās rocības vai citādākas izpratnes par prioritātēm dēļ, šodien Saeimas Valstiskās audzināšanas apakškomisijas sēdē solīja kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (VL-TB/LNNK).

Politiķe skaidroja, ka finansējumu nodrošinās kopā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) veidotais projekts “Kultūras soma”, kuram no 2014. līdz 2020. gadam plānots atvēlēt 5 miljonus latu.

Kultūras ministrijas Stratēģijas un reģionālās kultūrpolitikas nodaļas vadītāja Dace Ziemele skaidroja, ka kultūras pasākumu pieejamības bērniem nodrošināšana būs IZM kompetencē. Pašlaik ir pāragri spriest, cik liela daļa no pieciem miljoniem latu tiks atvēlēti minētajai projekta daļai.

Kultūras ministre, apakškomisijas sēdē runājot par Vispārējo Dziesmu un deju svētku nākotni, informēja, ka oktobrī par to paredzēts rīkot konferenci, lai izvērtētu svētku organizēšanas pozitīvos un negatīvos aspektus un spriestu par nepieciešamajām organizatoriskajām izmaiņām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+