Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
24. marts, 2014
Drukāt

KM vēl šogad plāno izveidot mediju politikas nodaļu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdošās koalīcijas partijas konceptuāli atbalsta ieceri Kultūras ministrijā (KM) veidot Mediju politikas nodaļu, žurnālistiem sacīja kultūras ministre Dace Melbārde (VL-TB/LNNK).

Melbārde norādīja, ka šis jautājums vēl jāsaskaņo ar Finanšu ministriju, tomēr Mediju politikas nodaļu KM plānots izveidot jau šogad.

Savukārt Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) sacīja, ka koalīcija vienojusies izveidot šādu nodaļu vai papildināt kādu citu nodaļu, kas sekos līdzi mediju politikai un sabiedrības informētībai par dažādiem notikumiem.

Jau ziņots, ka Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) ir norādījusi uz nepieciešamību KM nekavējoties veidot mediju nodaļu, jo no Krievijas retranslētie kanāli situāciju Ukrainā atspoguļo no Krievijas interešu viedokļa, un tas, pēc Mūrniece teiktā, kaitē Latvijas interesēm.

Diskusijas par Mediju politikas nodaļu KM notikušas jau pērn, veidojot šā gada budžetu, tomēr toreiz šis priekšlikums budžetam netika atbalstīts. Toreiz bija plānots, ka šajā nodaļā varētu strādāt pieci cilvēki. KM Mediju politikas nodaļas izveidei budžetā Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija prasīja 66 228 latus (94 000 eiro).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nesaprotu, tas būs tā kā Glavļits padomju laikos?

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu Šoli (1)Ģirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+