×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

KM vērtēs, vai ir iemesls atbrīvot no darba Ojāru Rubeni (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Kultūras ministrija (KM) iepazīsies ar tiesas spriedumu digitālās televīzijas lietā un tad lems, vai ir pamats no amata atbrīvot Latvijas Nacionālā teātra vadītāju Ojāru Rubeni, kuru tiesa atzinusi par vainīgu un piespriedusi naudas sodu 18 000 eiro apmērā.

KM 2009. gada oktobrī no amata atbrīvoja toreizējo Dailes teātra vadītāju Aivaru Līni, kurš tika turēts aizdomās par 21 000 latu izkrāpšanu no Eiropas Savienības (ES) līdzekļiem laikā, kad viņš bija Eiropas Komisijas (EK) delegācijas Latvijā administratīvais asistents. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Līnim bija aizliedzis ieņemt teātra direktora amatu. 2011.gada decembrī lieta pret Līni tika izbeigta pierādījumu trūkuma dēļ.

Kriminālprocesā Līnis tika turēts aizdomās arī par trīs likumu neievērošanu, slēdzot savstarpējus līgumus ar Nacionālā teātra direktoru Rubeni. 2009. gadā abu teātru direktori Rubenis un Līnis par konsultācijām viens otram samaksāja 2000 latu. Vēlāk prokuratūra saistībā ar to Līnim un Rubenim uzrādīja apsūdzības par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgos nolūkos. Abi teātru direktori ar prokurori Zaļūksni panāca vienošanos par sodu – 100 stundas piespiedu darba katram.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesa piektdien nolēma atzīt par vainīgiem 12 digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētos, septiņiem no viņiem piespriežot reālu cietumsodu, bet sešiem nosakot naudas sodus. Tikmēr piecas personas attaisnotas un viena atbrīvota no kriminālatbildības. Rubenis ir starp tiem sešiem notiesātajiem, kuriem piespriesti naudassodi, taču šo tiesas spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Tad jāskatās arī, kāds direktors ir Ojārs Rubenis Nacionālajam teātrim. Labs un prasmīgs. Viņa laikā tur izdarīts daudz labu lietu – sākta sadarbība ar daudziem jauniem režisoriem, uzbūvēta jaunā zāle, ir izrāžu dažādība. Nevar tā viennozīmīgi “nosist” cilvēku, kurš neko daudz tajā digitālās tv lietā nelēma un neietekmēja.

 2. Pabīdiet šo zagli malā! Atbildēt

  Nekā pārsteidzoša jau nav, valstī daudz kriminālnoziedznieku veiksmīgi turpina darbošanos “valsts labā”. Vai tā jābūt, domāju, ka nē.Tādēļ jau pār mūsu valsti veļas izsmiekla jūra no kaimiņiem un no pašu iedzīvotājiem.

 3. Iemesls atbrīvot no darba bija, kad Rubenis mantkārīgos nolūkos apzaga teātra kasi izshēmojot savstarpējas konsultācijas ar Dailes direktoru Līni!
  Iemesls vispār nemaz neiecelt šajā darbā bija, kad Rubenis bija iesaistīts diģitālās TV afērā.
  Cerams, ka ir varējis iekrāt no teātra direktora algas un prēmijām, lai varētu nomaksāt to ļoti jau nu maigi piespriesto naudas sodu!

 4. tiesas lemums,bleeziem jaasanjem peec nopelniem!

 5. Netaisnīgs spriedums. Tikai dažiem. Rīgā ir po poņaķijām, mēneša algai klāt nopelnīt otru algu! Kur tad pārjējie. Papa ŠĶĒLE,…..

 6. Vai tad afēristi vēl ir pie teikšanas?

 7. Nesaprotu – kā divreiz notiesāts cilvēks /par naudas mahinācijām!!!/ vēl joprojām drīkst rīkoties ar valsts naudas līdzēkļiem. Viņš taču jau ir recidīvists!

 8. ................... Atbildēt

  daudzus apzadzis, visus, kas maksā nosdokļus

 9. Tā kā Rubenītis kā valsts pilnvarnieks nodarbojās ar krāpniecību, ko tiesa ir apstiprinājusi un nolēmusi, bet Nacionālo teātri dotē valsts, tad laikam jau nav viņam vairāk vietas pie siles…

 10. Taisnība bija Krištopānam – muļķu zeme. Nopublicējiet tiesas spriedumu Rubeņa lietā. Ko tad viņš ir īsti nodarījis. Vai apzadzis kādu?. Un vispār Latvijā var uzlikt sodu cilvēkam, kurš ir nokritis no velosipēda. Te ir tas pats variants. Kā kinofilmā “Tikšanās vietu mainīt nedrīkst”,ja esi nonācis pie mums , tad sēdēsi. . Tomēr cerams. ka kādā tiesu instancē atradīsies kāds drosmīgais, kurš spēs pateikt – “cilvēki apdomājaties”.

 11. Tā jau KM paliks vispār bez iestāžu vadītājiem: pāris tiesājas ar ministriju, lērums pirmsnāves vecumā, te vēl viens jau notiesāts.

  • Lai iet pensijā, diezgan to nesmukumu!
   Būtu bijis labs cilvēks, bet aizrauj šī naudas kāre, kā jau latviešus, kas vēlas tikt pie ātras un vieglas bagātības. NAUDA UN VARA PĀRBAUDA – TĀDA REALITĀTE.

Draugiem Facebook Twitter Google+