×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. maijs, 2013
Drukāt

KM ziņojumā valdībai uzsver naudas trūkumu kultūras objektu atjaunošanai

foto - Letafoto - Leta

Kultūras ministrija (KM) ikgadējā ziņojumā valdībai, sniedzot informāciju par kopumā 30 sāktiem vai pabeigtiem darbiem valsts kultūras institūciju objektos līdz pērnajam gadam, uzsver, ka kultūras mantojuma objektu, tostarp kultūras pieminekļu, atjaunošanai joprojām trūkst naudas.

Ministru kabinetā iesniegtajā ziņojumā “Par programmas “Mantojums –2018. Kultūras infrastruktūras uzlabošanas programma 2006.–2018. gadam” izpildes novērtējumu 2012. gadā” KM atzīst, ka kopumā 2012. gadam plānotie valsts kultūras objektu atjaunošanas darbi īstenoti atbilstoši programmai un noslēgtajiem līgumiem. Taču, ņemot vērā valsts ekonomisko situāciju un prioritātes, vairāku projektu sagatavošana par valsts kultūras objektu rekonstrukciju, renovāciju vai restaurāciju atlikta par vienu līdz diviem gadiem.

KM informē, ka pērn turpināta Rīgas pils restaurācija un rekonstrukcija. Atbilstoši grozījumiem Ministru kabineta rīkojumā par finansējuma piešķiršanu Rīgas pils Priekšpils jeb 1. kārtas restaurācijas un rekonstrukcijas darbu pabeigšana plānota līdz 2015. gada 31. maijam, savukārt Rīgas pils Konventa jeb 2. kārtas darbi jāpabeidz līdz 2017. gada 31. augustam.

Savukārt Latvijas Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukciju un būvniecību aizkavēja Iepirkumu uzraudzības birojā saņemtās sūdzības, kā dēļ “Valsts nekustamajiem īpašumiem” (VNĪ) trīs reizes tika aizliegts slēgt līgumu ar konkursa uzvarētājiem. Tādēļ pērn septembrī iepirkuma komisija, kurā ir gan VNĪ, gan muzeja pārstāvji, pieņēma lēmumu pārtraukt iepriekš izsludināto konkursu. Pašlaik ir parakstīts līgums par tehniskā projekta izstrādi.

Ministrijas būvniecības projektu sarakstā iekļauta arī Rakstniecības un mūzikas muzeja rekonstrukcija, un tuvākajā laikā KM projektu izvērtēs atbilstoši programmas nosacījumiem un tiks sākta projekta līguma slēgšanas procedūra.

Muzeju krātuvju kompleksa rekonstrukcija 2012. gadā tika iekļauta atliekamo būvniecības projektu sarakstā, un to paredzēts pabeigt līdz 2015. gada 30. septembrim.

KM norāda, ka pērn tika saņemts valdības atbalsts finansējuma piešķiršanai Jaunā Rīgas teātra ēkas rekonstrukcijai, kas jāpabeidz līdz 2016. gada 30. jūnijam. 2012. gadā sākti priekšdarbi iepirkuma procedūrai tehniskā projekta izstrādei, bet teātra ēku rekonstruēt sāks 2014. gadā, teātri pārceļot uz “Tabakas fabriku” Miera ielā, kur līdz tam jāveic rekonstrukcija. KM no Jaunā Rīgas teātra 2012. gada novembrī saņēmusi projektēšanas programmu ēku Miera ielā pielāgošanai teātra vajadzībām un darba specifikai.

Jāņa Akuratera muzeja ēkas rekonstrukcija pērn iekļauta atliekamo būvniecības projektu sarakstā.

Par Vāgnera koncertzāli ministrija informē, ka pērn ir saņemts ēkas pamatu stāvokļa tehniskās izpētes slēdziens, kurā secināts, ka koncertzāles ēkai nepieciešama pamatu pastiprināšana un plānots pastiprināt ēkas pamatus, savukārt lēmumu par ēkas tālāko rekonstrukciju varēs pieņemt tikai pēc ēkas tālākās izmantošanas iespēju detalizētas analīzes.

Arī Latvijas Nacionālā mākslas muzeja filiāles ēkas “Arsenāls” rekonstrukcija iekļauta atliekamo būvniecības projektu sarakstā, bet tur pērn uzlabota ugunsdrošības sistēma.

Lai novērstu ugunsdrošības prasību pārkāpumus un nodrošinātu neatliekamos ugunsdrošības pasākumus, ugunsdzēsības ūdensvada sistēmas remonts un bēniņu koka konstrukciju ugunsaizsardzība veikta Turaidas muzejrezervātā.

Šādu pašu iemeslu dēļ Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 2012. gadā uzstādītas zibens aizsardzības sistēmas trijām vējdzirnavām un ierīkots ugunsdzēsības hidrants. Ugunsdrošības sistēma uzlabota vēl vairākos muzejos, mūzikas un mākslas skolās, kā arī veikti citi nelieli uzlabojumi, informatīvajā ziņojumā norāda Kultūras ministrija.

Savukārt pašai ministrijas ēkai pabeigts jumta, terašu seguma un ūdensnovades sistēmas remonts un veikts vairāku telpu remonts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+