×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. jūnijs, 2012
Drukāt

KNAB: Administratīvā korupcija plaši izplatīta tikai veselības aprūpes jomā

Foto - LETAFoto - LETA

Administratīvā korupcija plaši izplatīta tikai vienā sektorā – veselības aprūpes pakalpojumos, to šodien Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas sēdē atzina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Strelčenoks.

KNAB vadītājs deputātus šodien informēja par biroja piecu mēnešu darbības rezultātiem, un kā viena no pašreiz aktuālākajām problēmām tika minēta tieši korupcija veselības nozarē.

Strelčenoks sacīja, ka korupcija novērojama iepirkumos, kā arī ārsta un pacienta attiecībās un amatpersonas vai ārsta attiecībās saistībā ar zāļu izplatīšanu. Tuvākajā laikā KNAB arī sniegšot informāciju sabiedrībai par kādiem nesen atklātiem pārkāpumiem nozarē.

Kā liecina piecu mēnešu statistikas dati, tāpat problēmas saskatāmas sektoros, kur tiek pārvaldīti ievērojami finanšu līdzekļi, it īpaši publiskajos iepirkumos, kā arī uzņēmumu darbības likumības uzraudzības un ēnu ekonomikas apkarošanas jomās. Turpretim šogad samazinājusies situatīvās korupcijas izplatība. Piecos mēnešos KNAB neesot nācies izmantot eksperimentiem paredzētos operatīvos līdzekļus, jo korupcijas izplatība vairāk esot vērojama tā sauktajās shēmās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+