×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. maijs, 2014
Drukāt

KNAB administratīvi soda Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētāju Bartaševiču

Foto-LETAFoto-LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu piemērojis 120 eiro naudas sodu Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājam Aleksandram Bartaševičam (SC), aģentūra LETA noskaidroja KNAB.

KNAB konstatējis, ka Bartaševičs kā 100% kapitāla daļu turētāja Rēzeknes pašvaldības pārstāvis 2013.gada vasarā SIA “Rēzeknes slimnīca” dalībnieku ārkārtas sapulcē, kurā tika izskatīts slimnīcas valdes locekles iesniegums par pilnvarojuma līguma pārtraukšanu, pieņēma lēmumu izmaksāt valdes loceklei atlaišanas pabalstu divu mēnešalgu apmērā.

Tādējādi Bartaševičs neievēroja likumā noteikto, ka atlaišanas pabalsts tiek izmaksāts valdes loceklim tikai tādā gadījumā, ja kapitāldaļu turētājs viņu atsauc no amata pirms termiņa beigām, nevis pilnvarojums tiek pārtraukts pēc valdes locekļa iniciatīvas kā konkrētajā gadījumā.

Tāpat viņš nav ievērojis likumā noteikto, ka publiska persona rīkojas ar saviem finanšu līdzekļiem un mantu likumīgi, tas ir, jebkura rīcība ar publiskas personas finanšu līdzekļiem un mantu atbilst ārējos normatīvajos aktos paredzētajiem mērķiem, kā arī normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai.

KNAB secināja, ka Bartaševičs pārkāpumu izdarīja aiz neuzmanības.

Par valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanu Bartaševičam piemērots 120 eiro naudas sods.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+