×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
29. augusts, 2013
Drukāt

KNAB aizdomas par vairāku VID amatpersonu dalību kukuļošanā; lietā figurējot arī Jezdakova

LETALETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) ir aizdomas par vairāku Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonu dalību kukuļošanas lietā, pavēstīja biroja galvenā speciāliste sabiedrisko attiecību un izglītošanas jautājumos Inta Šaboha.

 

Viņa informēja, ka KNAB jūnijā uzsācis krimināllietu saistībā ar iespējamu kukuļošanu lielā apmērā.

Likumā teikts, ka liela apmēra kukulis ir virs 10 000 latiem.

“Kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums dod pietiekamu pamatu KNAB izmeklētājam uzskatīt, ka, iespējams, ilgstošā laika posmā notikusi kukuļošana lielā apmērā VID amatpersonām, lai tās, rīkojoties kukuļdevēja interesēs, par pretlikumīgu atlīdzību veiktu prettiesiskas darbības nodokļu jomā. Tas ir, lai valsts amatpersonas kukuļdevēju interesēs nodrošinātu tiesībsargājošas iestādes lietvedībā esošajos kriminālprocesos arestu noņemšanu no personu kontiem, kā arī, lai veiktu darbības saistībā ar valstij pārmaksātā pievienotās vērtības nodokļa atmaksu,” skaidroja KNAB pārstāve.

Pēc viņas teiktā, lai nodrošinātu pierādījumu iegūšanu un nostiprināšanu, kriminālprocesa ietvaros ir veiktas procesuālās darbības. Šobrīd lietā ir vairāki aizdomās turētie, kuriem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanas interesēs KNAB sīkākas ziņas pašlaik nesniedz.

Ziņu aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka šajā kriminālprocesā ir iesaistīta arī bijusī VID vadītāja Nelija Jezdakova. To, ka viņa figurētu šajā lietā, KNAB ne apstiprina, ne noliedz. “Konkrētas personas pēc vārda KNAB neatklāj,” LETA uzsvēra Šaboha.

Kā LETA informēja VID, iestādes vadība šobrīd nav saņēmusi tāda veida informāciju no KNAB par sāktajā krimināllietā, iespējams, iesaistītajām VID amatpersonām, lai pieņemtu lēmumu par kādas VID amatpersonas atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas. VID no savas puses sadarbojas ar KNAB un likuma ietvaros pēc KNAB pieprasījuma sniedz visu nepieciešamo atbalstu un informāciju iespējami operatīvai un objektīvai krimināllietas izmeklēšanai.

Augusta vidū medijos izskanēja ziņas par to, ka KNAB aizturējis bijušo VID ģenerāldirektori Jezdakovu, kurai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Tika minēts, ka Jezdakovas aizturēšana varētu būt saistīta ar dalību pievienotās vērtības nodokļa izkrāpšanas shēmā un sadarbošanos ar personām, kuras to realizē.

Jezdakova no VID ģenerāldirektores amata aizgāja 10.jūlijā. Medijiem izplatītā paziņojumā viņa iepriekš sacīja, ka vēlas pievērsties citu ieceru realizēšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+