×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
20. februāris, 2018
Drukāt

KNAB aizliedzis Rimšēvičam izbraukt no valsts un ieņemt LB prezidenta amatu (16)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičš.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) korupcijā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ir aizliedzis izbraukt no valsts un ieņemt bankas prezidenta amatu.

Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi – drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts, aģentūrai LETA pavēstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

“Latvijas Bankas amatpersonai ar procesa virzītāja lēmumu noteikts ierobežojums veikt noteikta veida nodarbošanos jeb darbības, kas saistītas ar lēmumu pieņemšanas, kontroles un uzraudzības funkcijām Latvijas Bankā, tostarp ieņemt bankas prezidenta amatu,” norādīja Dūša.

Amatpersona par šādiem drošības līdzekļiem ir informēta, taču KNAB nekomentēs publiski izskanējušās dažādas interpretācijas par šo drošības līdzekļu izpildi, norādīja birojā.

Aģentūra LETA pārliecinājās, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likumu, ja persona pārkāpj piemērotā drošības līdzekļa noteikumus vai nepilda savus procesuālos pienākumus, procesa virzītājs ir tiesīgs izvēlēties un piemērot citu vairāk ierobežojošu drošības līdzekli. Visierobežojošākais drošības līdzeklis ir apcietinājums.

Tāpat šis likums paredz, ka neskatoties uz aizliegumu izbraukt no valsts, aizdomās turētais var šķērsot robežu, ja saņemta procesa virzītāja atļauja.

Šovakar Latvijas Televīzijas raidījumā “1:1” Rimšēvičs norādīja, ka KNAB viņam nav liedzis uzturēties Latvijas Bankas telpās. Tāpat Rimšēvičs sacīja, ka viņš plāno lūgt KNAB atļauju piedalīties Eiropas Centrālās bankas sanāksmē, kas notiek rīt.

Jau ziņots, ka aizdomās par kukuļņemšanu turētais Rimšēvičs nolēmis neatkāpties no amata, jo viņš nav vainīgs un viņa palīdzība, Latvijas valstij tiesājoties pret “Norvik bankas” īpašnieku Grigoriju Guseļņikovu varētu ļoti noderēt.

Šodien vaicāts vai varēs pildīt amata pienākumus Rimšēvičs atbildēja, ka, “iespējams, šis jautājums ļoti precīzi jāatrunā ar Latvijas bankas juristiem, ekspertiem un afinanšu sfēras juridiskajiem padomniekiem, kas precīzi varētu pateikt kādā veidā šī te sadarbība, palīdzība un tālāka darbošanās ir iespējama. To es jums šobrīd tālāk nevaru atbildēt.”

KNAB nedēļas nogalē aizturēja un pret 100 000 eiro drošības naudu atbrīvoja Rimšēviču. Rimšēvičs tiek turēts aizdomās KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par “ABLV Bank” darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un “Norvik” banku.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Vaškeviča ceļš.

 2. Vaškeviča ceļš. Valsts ar robežkontroli mums tagad viena un liela – saucās ŠENGENAS ZONA. Kādēļ tone prokurori ne knābji nezina?

 3. HE HE Vakeviča scenārijs. Valsts ar robežkontroli ir liela un saucās – ŠENGENAS ZONA. Brīnums, ka prokurori un knābisti to nezina:DDD

 4. zaglim jāsēž sen jau cietumā …….citu zagli vairs iecelt tādā amatā nevajag …pusdebīlais Repše un gejs rimšēvics pietiek vajag valsttij palīdzēt nevis gremdēt …

 5. Sudrabu veiksmigi noraka,tagad karta rimsevcam,kurs nakamais rindaa

 6. knab sāka kratīšanu tūlīt pēctam kad LB atteica aizdot naudu Aizkraukles bankai un LV jau bija zināms par ASV sankcijām pret ABLV. Kas pūš stabuli mūsu knab ,ar kuru peksni tik apmierināts zzs premjers ?
  Turpinājums zivju fabrikas sapulcei un duklavisma atklātībām ?

 7. Visu cieņu Rimšēviča kungam.

  Ir tāds iespaids, ka notiek apvērsums latviešu stilā.

  Galvenais , lai tauta ticētu visiem murgiem.

  Ne jau par velti masveidā skolas tiek slēgtas.

  Neizglītota un nabadzīga tauta ir viegli vadāma.

 8. Es neticu visai šajai žļurgai….

  Es neticu tam, ka Latvijā ir likums un taisnība.

  Un es neticu, ka Rimšēvičs ir kukuļu ņēmējs un devējs.

  Kādēļ tie, kuri tiešām ņem un dod kukuļus paši sevi neatstādina….

  Daudziem sen bija laiks prasties un aiziet.

  Es arī bankas prezidenta vietā pilnvaras neatdotu – tad lai atņem tie, kuri uzskata, ka drīkst to darīt….

  Par jebkuru var uzrakstīt kļauzu tieši kā padomju laukos čekā – tā tagad KNABĀ.

  Vajag kādu novākt – rakstiet kļauzu.

  Ko tauta domā ?

  Neko nedomā, jo tā nīkst nabadzībā, bezdarbībā un diezin cik izglītota arī vairs nav….

 9. Tas tas KNABS tāds ir par čekas radinieku ???

  Es personīgi neticu šai iestādei.

  Ja vajag kādu novākt – tūlīt klauvē pie KNABA !!!

 10. drīkst pārkāpt likumu savos darba ietvaros? Vai tad Knabs ir pārāks par likumu un likums Knabu neierobežo? Ja tā, tad patīk vai nē……… tāda ir totalitāra iestāde. Lai Knabs pats skaidrojas..

 11. Te nu laikam ir tie laiki, ka dzivie apskaudis mirusos….Kas notiek Latvija?

 12. KNAB aizliedz Rimšēvičam braukt makšķerēt!!! 🙂

 13. KNAB uzrāvās uz falsificēto fotoattēlu???

 14. “ar procesa virzītāja lēmumu noteikts ierobežojums veikt noteikta veida nodarbošanos jeb darbības, kas saistītas ar lēmumu pieņemšanas, kontroles un uzraudzības funkcijām Latvijas Bankā, tostarp ieņemt bankas prezidenta amatu”
  Neesmu jurists, bet vai KNAB tam ir pietiekamas pilnvaras att. uz LB prezidentu?

Draugiem Facebook Twitter Google+