×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
7. augusts, 2015
Drukāt

KNAB aizturējis “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni (VIDEO) (9)

Foto: LETAFoto: LETA

Satiksmes ministrija (SM) kā “Latvijas Dzelzceļa” (LDz) akcionārs atcēlusi no kompānijas valdes priekšsēdētāja amata Uģi Magoni, žurnālistiem pavēstīja SM valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa.

Par LDz valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecelts LDz valdes loceklis un viceprezidents Aivars Strakšas.

“Saistībā ar izskanējušo informāciju (..) SM kā LDz akcionārs ir pieņēmis lēmumu par Uģa Magoņa atcelšanu no valdes priekšsēdētāja amata un par valdes priekšsēdētāja amata pienākumu izpildītāju mēs esam iecēluši valdes locekli Aivaru Strakši,” sacīja Innusa, piebilstot, ka Magonis ir atcelts no amata, jo viņš šobrīd nevar pildīt amata pienākumus.

Tāpat viņa norādīja, ka LDz valde ir lemttiesīga. “Valde strādā triju cilvēku sastāvā, līdz ar to valdes un uzņēmuma normāls darbs nav traucēts un nekādu ietekmi uz uzņēmuma ikdienu tam nevajadzētu atstāt,” teica Innusa.

Savukārt uz jautājumu, vai Magoņa aizturēšana bija pārsteigums, Innusa atbildēja apstiprinoši. “Mēs zināmā mērā esam drusciņ izsisti no līdzsvara,” teica Innusa, vienlaikus uzsverot, ka Magoņa aizturēšana un viņa atbrīvošana no amata neietekmēs LDz ikdienas darbu.

Jautāta, kāpēc izvēlēt Strakšas, viņa norādīja, ka Strakšas ilgstoši pilda LDz valdes locekļa pienākumus un nav pamata uzskatīt, ka viņš nevarētu pildīt arī valdes priekšsēdētāja pienākumus.

Savukārt Strakšas atzīmēja, ka uzņēmumam ir jāturpina darbs. “Mēs strādājam piektdienās, naktīs, sestdienās un svētdienās, līdz ar to mans pienākums ir nodrošināt uzņēmuma darbu,” viņš sacīja.

Jau vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ceturdienas vakarā ir aizturējis Magoni.

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss aģentūrai BNS apliecināja, ka KNAB ceturtdien arī veicis kratīšanu Magoņa darba vietā.

Matīss pauda, ka SM viennozīmīgi sadarbosies ar KNAB, taču nekāda sīkāka informācija par Magoņa aizturēšanas iemesliem ministra rīcībā nav.

KNAB pārstāve Laura Dūša aģentūrai BNS pavēstīja, ka informācija tiks sniegta vēlāk.

Aģentūrai BNS pagaidām nav izdevies sazvanīt Magoni, viņš piektdien no rīta uz telefona zvaniem neatbild.

“Lursoft” informācija liecina, ka Magonis ir LDz valdes priekšsēdētājs kopš 2005.gada. No 2003. līdz 2005.gadam vadījis LDz padomi.

Valsts ieņēmumu dienestā iesniegtā amatpersonas deklarācija par 2014.gadu liecina, ka Magoņa parādsaistības pērn sarukušas par 15,1% un bija 217,7 tūkstoši eiro.

Magoņa ienākumi pērn bija 100,9 tūkstoši eiro alga LDz, kas ir par 2,3% mazāk nekā gadu iepriekš, kā arī 30 tūkstoši eiro gūti no “Nordea Bank Finland” Latvijas filiāles, savukārt 421 eiro bija Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras budžeta maksājumi. Deklarācija atklāj, ka LDz vadītājs pērn veicis septiņus darījumus, kas pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas, kopumā 5,1 tūkstoša ASV dolāru un 123,5 tūkstošu eiro apmērā, tostarp 52 tūkstoši eiro bija aizdevuma atgriešana, 30 tūkstoši eiro – kredīta palielinājums, 17,1 tūkstotis eiro – alimenti.

Magonim bezskaidras naudas uzkrājumos pērn nogalē glabājās 22,2 tūkstoši eiro un 1,2 tūkstoši ASV dolāru, bet skaidras naudas uzkrājumu viņam nebija. Pagājušā gada beigās Magonis bija 7455 eiro vērtu kapitāldaļu turētājs kompānijā “Je enerģija” un 1250 Krievijas rubļu (23,4 eiro) vērtu kapitāldaļu īpašnieks Krievijas kompānijā “Tretja gruzoperevozčnaja kompanija”.

LDz vadītājam pagājušajā gada beigās vairs nepiederēja 106 Latvijas lielākā alkoholisko dzērienu ražotāja “Latvijas Balzams” akcijas 150,8 eiro vērtībā, kuras viņš bija norādījis deklarācijā par 2013.gadu. Pērnā gada beigās Magonim piederēja 106 pajas 150,8 eiro vērtībā.

Deklarācija arī liecina, ka viņam pieder trīs zemes gabali un būve Ādažu novadā, kā arī dzīvoklis Rīgā. Tāpat Magoņa īpašumā ir 2009.gada vieglā pasažieru automašīna “Mercedes Benz CL 500”, 1990.gada vieglais plašlietojuma automobilis “VAZ 2109”, kā arī 2007.gada kuteris “Formula 310SS”.

KNAB redzeslokā Magonis nonācis arī iepriekš. Kā liecina aģentūras BNS arhīvs, KNAB 2010.gada rudenī sāka padziļinātu pārbaudi par Magoņa 2009.gada amatpersonas deklarācijā norādītajiem vērienīgajiem darījumiem.

KNAB redzeslokā toreiz nonāca vairāki Magoņa veiktie darījumi. Tie biroja izmeklētājiem viesuši šaubas par aizdomīgiem darījumiem, kuri varētu slēpt iespējamu naudas legalizēšanu. Savukārt legalizējamā nauda varētu būt iegūta, izmantojot stāvokli LDz un tā meitasfirmā “LDz Cargo”.

Magonis, komentējot KNAB pārbaudi, toreiz aģentūrai BNS teica, ka tas nav nekas ārkārtējs un birojs šajā gadījumā tikai pilda savus pienākumus. Viņš gan atzina, ka nevar komentēt baumas par to, ka KNAB izmeklētājiem radušās bažas par aizdomīgiem darījumiem, kas varētu slēpt iespējamu naudas legalizēšanu. Magonis norādīja, ka viņa rīcībā šādas informācijas nav, turklāt arī KNAB darbinieki viņam neko tādu neesot teikuši. LDz vadītājs toreiz apliecināja, ka KNAB darbinieki bijuši pie viņa mājās un viņš atbildējis uz biroja jautājumiem.

LDz pieder valstij. Tā koncerns nodarbojas ar kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu un uztur infrastruktūru.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. По новым данным, предъявлено обвинение в возможном получении взятки?!
  Что за фуфло?! Нас, что ли, за дураков держат? Не верю вот, фейк чистой воды. В RSS, между прочим, своя валда есть и свои директора. Это они проводят конкурсы, их комиссия определяет победителя, они же заключают и договора на покупку. Это чисто их компетенция. Причём здесь Магонис? И ещё. Стоимость сделки, 8 миллионов, а сумма предполагаемой взятки, 500 тысяч. Да такая щедрость не снилась даже Биллу Гейтцу! Туфта, однозначно.
  Особенно подозрительна та поспешность, с которой была проведена вся эта «операция». А поведение самого министра и других членов правления ЛДЗ, ничего, кроме омерзения не вызывает, ну не по мужски это. Вот так просто, взять и трусливо «сдать и слить» своего коллегу?! Вы же ещё вчера чуть ли не обнимались с ним, да и все гуляли у него на дне рождения, да ещё как!
  Будет суд, и если это будет справедливый суд конечно, и если вдруг в суде все обвинения против Магониса развалятся и его оправдают, то тогда вы, ребята, по хорошему должны будете все подать в отставку, и сделать себе харакири (хотя об этом можно только мечтать)!

 2. И всё равно, просто поражает та нахрапистость и скорость, с которой всё было сделано! Вчера задержали, всего лишь, ещё ничего не доказано и не было никакого суда, а сегодня уже уволили. Собрание акционеров, видите ли, а акционер то – всего один, государство в лице министерства. А если это просто рейдерство такое? И от этого нет никакой защиты? Сегодня Магонис, а завтра тоже самое может быть и со Стракшом. То то Айвар такой бледный. Должны же быть и защитные механизмы предусмотрены для руководителей такого ранга. Уж больно всё это на большевисткие методы смахивает, прям 37 год какой то. Вечером донос, а уже утром нет человека, ни на работе, нигде.

 3. nu tad beidzot ATLAIST TO SATIKSMES MINISTRU- kas visu zinaja- piesedza jo ar vinu dalijas

 4. Un šajā skumju brīdī pieminām arī AirBaltic naudiņas iztukšotāju – ar NEZINKĀ PALĪDZĪBU Vācijas priekšpilsētās sameklēto Flika “kungu”, kurš DIEZINKĀ un NEZINKĀPĒC no kriminālatbildības izspruka un droši vien līdz vecumdienām un drošā attālumā baudīs LABO ONKUĻU viņam Latvijā izgādāto Mūžamaizīti. Un atkal tā pati Šlesera no sendienām iedresētā Satiksmes ministrija un ‘šoferdēli’ tajā.

 5. Šis tips jay sen bija pelnījis vietu, kur saulīe spīd rūtaina. Tikai visi ministri, sākot ar Šleseru, izlikās neko neredzam.Šādi magoņi ir pārliecināti par savu visatļautību un nesodāmību.

 6. nav saprotams kas cēlinis kas sekas
  parasti no amata kamēr noņem paiet pat mēneši, un ja nu rīt atbrīvo un vel atvainojas?bet te praktiski vienlaicigi gan arestē gan atbrīvo no amata pat nezinot kas kur kad un par ko. tāda operivitāte mudina uz domām ka vienkārši krēsku vajadzeja atbrīvot un knab pilda kabatas policijas funkciju, dodot iemeslu atbrīvošanai

 7. Ну и дела! Весьма своеобразное «поздравление» с днём железнодорожника, хоть и прошедшим.
  Господин министр что то подозрительно спешит. Никакой подробной информации у него нет, а освободить от должности надо уже сейчас! Кому надо?! А если все обвинения развалятся в суде, если вообще до суда дойдёт? Министру наплевать на всю отрасль, так страшно за своё собственное место. Развалить работу предприятия легко. А как восстанавливать то будете?

 8. ar ko ta LDz sliktāks par Sadales tīkliem, tiem arī milzīgi izdevumi, šie pat pasūtīja ministri vienu kvartālu tālāk ar savu kontrolieri.

Draugiem Facebook Twitter Google+