×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

KNAB aizturētās Rīgas pašvaldības policijas amatpersonas – Trulis un Jostiņa (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas Pašvaldības policijas Latgales priekšpilsētas pārvaldes priekšnieks Aigars Trulis piedalās preses brīfingā, kurā informē par 3.martā Rīgā atklātu nelikumīgu kontrafaktās audio un video produkcijas ražotni.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir aizturējis divas augsta ranga Rīgas pašvaldības policijas amatpersonas – tie ir Centra pārvaldes priekšnieks Aigars Trulis un Dienesta izmeklēšanas nodaļas priekšniece Elīna Jostiņa, kas abi bija ilggadēji un vairākkārt apbalvoti policijas darbinieki, vēsta portāls “lsm.lv”.

KNAB vairāk informācijas sola sniegt trešdienas laikā. Savukārt portāls “pietiek.com” ziņo, ka kriminālprocess varētu būt saistīts ar masāžas salonu darbību piesegšanu. Šādu salonu blakusnodarbe mēdz būt prostitūcijas pakalpojumu sniegšana.

Sākotnēji portālā “pietiek.com” parādījušos informāciju par visu Rīgas centra pašvaldības policistu priekšnieka aizturēšanu policijas preses sekretāre Inese Krieviņa komentēja lakoniski, apstiprinot, ka Trulis un vēl viena persona no Centra rajona pārvaldes ir atstādinātas no amata.

Vēlāk Krieviņa gan atklāja, ka otra aizturētā ir par policijas pretkorupcijas pasākumu plānu atbildīgās Dienesta izmeklēšanas un iekšējās kontroles nodaļas priekšniece Elīna Jostiņa, kas iepriekš vairākus gadus vadījusi Lietvedības nodaļu. Aizturēšanas brīdī abi bija atvaļinājumā, bet šobrīd pašvaldības policija gatavo rīkojumus par viņu atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas.

Rīgas Centra rajona tiesā “Latvijas Radio” uzzināja, ka šonedēļ pēc KNAB lūguma tiesa lēmusi par drošības līdzekli kādā kriminālprocesā. Tikmēr pašvaldības policijā apstiprināja, ka iestāde ir informēta par Trulim piemērotu ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli.

Komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais (“Gods kalpot Rīgai”) sola, ka komiteja pastiprināti interesēsies par norisēm pašvaldības policijā.

Turlais Latvijas Radio uzsvēra, ka policijas vadībai būs jāveic iekšēja izmeklēšana, jāatklāj notikušā cēloņi un jāsaprot, “cik daudz šī sērga ieviesusies policijā”.

Viens no pašvaldības policijas uzdevumiem ir prostitūcijas ierobežošanas noteikumu izpildes kontrole, un Rīgas dome cīņu ar sekstūrisma galvaspilsētas tēlu jau dažus gadus ir noteikusi par vienu no savām prioritātēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vispār jau viņš BIJA Centra pārvaldes priekšnieks.
    Un Latgales priekšpilsētas pārvaldes sen nav.
    Precizitāti, lūdzu! Arī par to, ko viņš īsti izdarījis.

Draugiem Facebook Twitter Google+