×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. novembris, 2013
Drukāt

KNAB uzliek Amerikam 70 latu sodu par Rīgas brīvostas balsojumu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas vicemērs Andris Ameriks piedalās ziņu aģentūras LETA biznesa portāla "Nozare.lv" rīkotajā diskusijā par iedzīvotāju ienākuma nodokļa un citu nodokļu pārdali starp valsti un pašvaldībām.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 70 latu naudas sodu Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājam Andrim Amerikam (GKR).

KNAB konstatējis, ka Ameriks 2010.gada 7.oktobrī balsojis jautājumā par Rīgas brīvostas pārvaldes valdes priekšsēdētāja iecelšanu, atbalstot pats savu kandidatūru.

Kā LETA noskaidroja KNAB, tādējādi Ameriks veicis ar Rīgas brīvostas pārvaldes valdes locekļa valsts amatpersonas amata pienākumiem saistītas darbības, kurās viņš bija personiski un mantiski ieinteresēts.

Par atbildību mīkstinošu apstākli uzskatāms tas, ka Ameriks vaļsirdīgi nožēlo izdarīto.

Par valsts amatpersonai noteikto aizliegumu neievērošanu Ameriks saukts pie administratīvās atbildības, un viņam piemērots 70 latu naudas sods.

Ameriks lēmumu apstrīdēja KNAB priekšniekam. 2011.gada 1.decembrī KNAB priekšnieka vietnieks sākotnējo lēmumu atstāja negrozītu.

KNAB priekšnieka vietnieka lēmumu Ameriks pārsūdzēja Administratīvajā rajona tiesā, kas šogad martā sūdzību noraidīja. Arī nākamā tiesu instance Administratīvās rajona tiesas lēmumu atstāja negrozītu. Spriedums nav pārsūdzams un stājās spēkā tā noformēšanas dienā – šā gada 21.oktobrī.

LETA jau ziņoja, ka 2010.gada 7.oktobrī Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts Andris Ameriks.

Toreiz, pamatojoties uz personīgo iesniegumu, Rīgas brīvostas valde no amata atbrīvoja tās iepriekšējo valdes priekšsēdētāju Aināru Šleseru (LPP/LC), kurš pēc provizoriskiem 10.Saeimas vēlēšanu rezultātiem bija iekļuvis parlamentā. Saskaņā ar interešu konfliktu novēršanas regulējumu Šleseram Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāja amats bija jāatstāj.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Viņam būs problēmas ar soda naudas samaksāšanu, jo ikdienā tādu sīknaudu nelieto.

Draugiem Facebook Twitter Google+