×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. maijs, 2014
Drukāt

KNAB vaino Saeimas eksdeputātu kukuļa piesavināšanā

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja logo.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien nosūtījis Ģenerālprokuratūrai martā sākta kriminālprocesa materiālus saistībā ar bijušā Saeimas deputāta iespējamām prettiesiskām darbībām, kas saistītas ar kukuļa piesavināšanos, informē KNAB.

Birojā aģentūrai LETA apstiprināja, ka bijušais deputāts darbojies 9.Saeimā. 

KNAB norāda, ka izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka bijusī amatpersona piesavinājusies kukuli 5000 eiro apmērā, apgalvojot, ka tas paredzēts nodošanai valsts amatpersonai par labvēlīga lēmuma pieņemšanu attiecībā uz kādas personas apžēlošanu.

Kukuļošanas starpniekam, kurš rīkojies notiesātās personas interesēs, ticis apgalvots, ka kukulis nodots valsts amatpersonai, kura atbildīga par apžēlošanas lūguma izskatīšanu, lai notiesātais tiktu atbrīvots no soda izciešanas.

KNAB izmeklētājs rosina saukt pie kriminālatbildības bijušo amatpersonu par kukuļa piesavināšanos, ko viņš bija saņēmis nodošanai valsts amatpersonai.

Kukuļa devējs un starpnieks atbrīvoti no kriminālatbildības, jo personas pēc kukuļa došanas labprātīgi paziņojušas par notikušo un aktīvi veicināja noziedzīgā nodarījuma atklāšanu un izmeklēšanu.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+