×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. februāris, 2015
Drukāt

KNAB arodbiedrība nepiekrīt Strīķes atbrīvošanai no amata (8)

knab_strike

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) amatpersonu un darbinieku arodbiedrība šodien nepiekrita KNAB vadības lūgumam izbeigt darba tiesiskās attiecības starp KNAB un bijušo biroja priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi.

Kā informēja arodbiedrībā, pēc pieejamiem un KNAB iesniegtajiem dokumentiem arodbiedrība neguva pārliecību, ka Strīķe atjaunota biroja priekšnieka vietnieka amatā, līdz ar to arodbiedrība nepiekrita darba līguma uzteikumam Strīķei.

KNAB preses pārstāve Laura Dūša aģentūrai LETA norādīja, ka KNAB izvērtēs no arodbiedrības saņemto informāciju un lems par turpmāko rīcību.

Kā ziņots, KNAB vadība iepriekš lūdza arodbiedrību sniegt šādu piekrišanu, pamatojoties uz Darba likumu, saistībā ar to, ka darbinieks bez attaisnojoša iemesla būtiski pārkāpis darba līgumu vai noteikto darba kārtību, iepriekš informēja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

KNAB konstatējis, ka Strīķe, atsakoties pildīt jurista amata pienākumus, atsaucoties uz tiesvedību, kurā tiek vērtēts disciplinārsoda – pazemināšana amatā – tiesiskums, sistēmiski atsakoties pildīt jebkādus darba devēja dotos uzdevumus, tostarp tos, kas atbilst biroja priekšnieka vietnieka korupcijas apkarošanas jautājumos kompetencei.

KNAB ieskatā apstāklis, ka disciplinārsoda rīkojuma tiesiskums tiek vērtēts tiesā, gadījumā, ja tiesa minēto rīkojumu atzītu par prettiesisku, varētu būt attaisnojošs apstāklis, izskatot disciplinārlietu par Strīķes rīcību, nepildot biroja juridiskās nodaļas galvenā speciālista amata pienākumus, bet minētais neatbrīvo Strīķi no pienākuma būt darba devēja rīcībā un pildīt viņai dotos uzdevumus.

Pārkāpums uzskatāms par būtisku noteiktās darba kārtības pārkāpumu, jo gadījumā, ja darbinieks prettiesiski atsakās pildīt dotos darba uzdevumus, viņam no valsts budžeta līdzekļiem nepamatoti tiek izmaksāta darba samaksa, uzskata KNAB vadība.

KNAB vadītājs Jaroslavs Streļčenoks pērn 11.jūlijā parakstīja rīkojumu par toreizējās savas vietnieces Strīķes disciplinārsodīšanu un nolēma viņu pazemināt amatā uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem, sākot ar 21.jūliju. No šī datuma Strīķe tika iecelta par biroja Juridiskās un personālvadības nodaļas galveno speciālisti iesniegumu pieņemšanas jautājumos. Tiesāšanās laikā Strīķe tika pārcelta KNAB Juridiskās nodaļas galvenā speciālista (jurista) amatā.

Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa pērn decembra sākumā apmierināja Strīķes prasību lietā par pazemināšanu amatā, atceļot šo lēmumu. Tomēr spriedums šajā daļā nestājās spēkā nekavējoties.

Tikmēr pērn stājās spēkā spriedums par Strīķes atjaunošanu KNAB priekšnieka vietnieka amatā.

Jau ziņots, ka 2013.gada 20.decembrī KNAB priekšnieks, pamatojoties uz Strīķes darbības un tās rezultātu atkārtotu novērtēšanu un ņemot vērā to, ka Strīķe nenovērsa iepriekšējā novērtēšanā norādītās nepilnības savā darbībā, par ilglaicīgiem un sistemātiskiem pārkāpumiem nolēma Strīķi kā neatbilstošu ieņemamam amatam atbrīvot no darba.

Toreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V) 2014.gada 7.janvārī Streļčenoka lēmumu atcēla, taču 14.janvārī Streļčenoks Strīķi atbrīvoja atkārtoti. 21.janvārī Dombrovskis paziņoja par atkārtotu Streļčenoka rīkojuma atcelšanu un Strīķes atjaunošanu amatā. Streļčenoks 7.februārī trešo reizi uzteica darbu savai vietniecei, bet šoreiz jaunā valdības vadītāja Laimdota Straujuma (V) strīdā neiejaucās un Streļčenoka rīkojumu neatcēla, līdz ar to tika sākta tiesāšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Tikai valsts apzadzēji ir ieinteresēti, lai nelietis, kurš pat valsts valodu nepārvalda ( !!! ), joprojām tupētu savā krēslā! Kā tas ir iespējams ?!

  2. Strīķi vajag izlidināt, jo viņa visiem priekšniekiem čakarējusi galvu.

  3. Nez ko Streļčenoks DARĪJIS, lai vēl JOPROJĀM ATRASTOS KNAB VADĪBĀ??? Ja Strīķe uzvar tiesās pret KNAB, tad kaut kas nav kārtībā ar pašu Streļčenoku kā juristu!?? Valsts valodu viņš TIEŠĀM NEPROT līdz šim brīdim! Vai KNAB darbinieki ar viņu runā krievu valodā, tā uzlabojot savas krievu valodas zināšanas??? KURU darba devēju, KAS šantažē??? KURAM NEĻAUJ NORMĀLI STRĀDĀT??? Streļčenoka darba vērtējums arī NAV noslēpums – 3 – tātad viduvējība!!! Nu jau KNAB ir pārvērsts par teātri… Streļčenokam ir pamatīgi veicies ar aizstāvjiem! Cits ar tādu darba novērtējumu jau sen būtu zilajās atvadījies no KNAB!??

  4. Tas Strelčenoks KNAB pataisījis par apsmieklu visai valstij.
    Pateicoties Lemberga un ZZS aizstāvībai, no šā klauna netiekam vaļā.

  5. Viņš pat valsts valodu kārtīgi nepārvalda.

  6. Arodbiedrības ir Cosa Nostra (itāļu izcelsmes organizētās noziedzības karteļa) izgudrojums ar kuru palīdzību var šantažēt darba devējus lai iegūtu sev labumu. Respektīvi “jumtošana” jeb reketa paveids. Tāpat kā šeit – KNAB arodbiedrībai piemīt visas organizētās noziedzības kontrolētas arodbiedrības pazīmes- kabatas organizācija, lai pārstāvētu šauras cilvēku grupas intereses un varētu šantažēt darba devēju

  7. Šitam kantorim vēl ir arodbiedrība?Nez ko Strīķe “sadarījusi”,lai tiktu pie sev labvēlīga iznākuma?

Draugiem Facebook Twitter Google+