×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

KNAB atkal prasa Saeimas atļauju sodīt Belēviču (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Veselības ministrs Guntis Belēvičs

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) atkal prasa Saeimas atļauju administratīvi sodīt veselības ministru, deputātu Gunti Belēviču (ZZS) saistībā ar iespējamo interešu konfliktu.

Par šo jautājumu trešdien, 17.februārī, lems Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, pastāstīja komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (S). Pēc tam par Belēviča izdošanu deputāti lems Saeimas sēdē.

KNAB vēstulē Saeimai uzsver – saskaņā ar likumu par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā ministri, deputāti un vairākas citas amatpersonas nevar būt tādas komercsabiedrības dalībnieki, akcionāri, biedri vai tādi individuālie komersanti, kas saņem publisko iepirkumu, partnerības iepirkumu, sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu vai koncesiju, valsts finanšu līdzekļus vai valsts garantētus kredītus.

Savukārt Uzņēmumu reģistra 2015.gada 12.augusta izziņa liecinot, ka Belēvičs ir SIA “Genera” dalībnieks ar 166 daļām 1494 eiro vērtībā. Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs pērn septembrī norādīja, ka “Genera” piedalījās un uzvarēja šī centra izsludinātajā iepirkumā par fermentu un citu ar ģenētiku un proteomiku saistīto materiālu un reaģentu iegādi. Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs ar uzņēmumu “Genera” noslēdza līgumu par kopējo summu 41 999 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, – Saeimu informē KNAB. Laikā no 3.jūnija līdz 21.septembrim “Genera” par reaģentu iegādi samaksāts 15 871 eiro.

Tāpat “Genera” piedalījās un uzvarēja Latvijas Universitātes veiktajā publiskajā iepirkumā, par ko noslēgts līgums par 9075 eiro un vēl viens – par 6050 eiro. Līdz 7.oktombrim “Genera” bija samaksāts 1679 eiro saskaņā ar vienu līgumu un 2429 eiro – par otro.

Vēl “Genera” piedalījās un uzvarēja atsevišķās pozīcijās Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vairākos publiskajos iepirkumos, piebilst KNAB. Līgumi ar “Genera” noslēgti par 402 eiro, 3978 eiro, 287 eiro, 432 eiro, 1395 eiro, 2266 eiro, 339 eiro. Tātad kopējā līgumu summa ar RSU ir 9099 eiro.

Līdz ar to KNAB secināja, ka Belēvičs kā Saeimas deputāts un veselības ministrs, būdams komercsabiedrības “Genera” dalībnieks, kura saņēma publisko iepirkumu no minētām organizācijām, pārkāpis likumu par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā. Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par šādiem pārkāpumiem var piemērot naudas sodu no 70 līdz 350 eiro, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus vai bez tā.

KNAB prasa Saeimas piekrišanu Belēviča saukšanai pie administratīvās atbildības. KNAB jau iepriekš pret Belēviču sāka vairākas administratīvās lietas.

Saeima pagājušā gada 5.novembrī atbalstīja Belēviča izdošanu administratīvai sodīšanai par diviem pārkāpumiem pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūguma. Šie pārkāpumi saistīti ar savulaik ierosināto disciplinārlietu pret nu jau bijušo Zāļu valsts aģentūras (ZVA) direktori Ingunu Adoviču un to, ka Belēvičs savulaik Farmācijas jomas konsultatīvajā padomē apstiprināja savu dēlu.

Pēc Saeimas lēmuma KNAB abās lietās pieņēma lēmumu par sodu. KNAB piemēroja 210 eiro naudas sodu Belēvičam saistībā ar savulaik ierosināto disciplinārlietu pret Adoviču, bet 170 eiro naudas sodu piemēroja saistībā dēla apstiprināšanu Farmācijas jomas konsultatīvajā padomē. Belēvičs KNAB lēmumus ir pārsūdzējis un viena lieta jau šonedēļ ir nonākusi Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesā.

Tāpat pērn oktobra sākumā Saeima pēc Valsts ieņēmumu dienesta lūguma nolēma piekrist Belēviča saukšanai pie administratīvās atbildības par miljona eiro aizdevuma nenorādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā.

Savukārt Belēvičs bija vērsies Ģenerālprokuratūrā, Drošības policijā un Valsts policijā, sūdzoties par atsevišķu KNAB amatpersonu rīcību.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. būtu vismaz labs ministrs, bet tas arī nav

  2. Kad beidzot šo shēmotāju ieliks aiz restēm??? Kā var pašam pieņemt likumus(kuri viņam ir izdevīgi) un pašam viņus ievest un pildīt!

  3. Es uzreiz peec vina ieveeleesanas teicu,ka vins nevar buut par ministru,jo ir paslabuma mekleetaajs.

  4. “jaunā” valdība. Tikai “tikumi” tie paši. Kā smejies: suņi rej, bet karavāna iet tālāk…

Draugiem Facebook Twitter Google+