×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. jūlijs, 2014
Drukāt

KNAB atskaitās Straujumai par pirmajā pusgadā paveikto

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) iesniedzis Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) viņas iepriekš prasīto ziņojumu par biroja darbību šā gada pirmajā pusē, tajā iekļaujot arī KNAB personāla politikas jautājumus, informē KNAB.

KNAB ziņojumā ietverta informācija par funkciju izpildi korupcijas novēršanā, apkarošanā un politisko partiju un to apvienību finansēšanas noteikumu izpildes kontroli, kā arī par KNAB finanšu līdzekļu izlietojumu.

Visos KNAB pamatdarbības jautājumos ir vērojama pieauguma tendence, paziņojumā presei apgalvo KNAB.

Piemēram, korupcijas novēršanas jautājumos pārskata periodā KNAB ir organizējis 62 izglītojošus pasākumus, kas ir par 18 vairāk nekā 2013.gada pirmajā pusgadā, kopumā aptverot 2076 personu plašu auditoriju, tostarp valsts amatpersonas un valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, privātā sektora darbinieki un citi.

Lai savlaicīgi novērstu ar korupciju veicinošu normu izskaušanu normatīvo aktu projektos un ar korupciju saistītu likumpārkāpumu izdarīšanu, pirmajā pusgadā KNAB turpināta Valsts sekretāru sanāksmei pieteikto attīstības plānošanas dokumentu izstrāde un tiesību aktu projektu analīze.

Kopumā 2014.gada pirmajā pusgadā KNAB, izvērtējot korupcijas risku iespējamību, pieteicās atzinumu sniegšanai par 62 normatīvo aktu projektiem. KNAB dokumentu sagatavotajām institūcijām nosūtīja 147 iebildumus un 16 priekšlikumus, aicinot detalizētāk precizēt izstrādāto dokumentu sākotnējās ietekmes novērtējuma ziņojumus (anotācijas).

Par valsts amatpersonām noteikto ierobežojumu neievērošanu, kas noteikti likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā”, pārskata periodā Valsts amatpersonu darbības kontroles nodaļā pieņemti 100 lēmumi administratīvo pārkāpumu lietās, pie administratīvās atbildības saucot 61 valsts amatpersonu un piemērojot naudas sodu kopumā 5755 eiro apmērā.

Vienlaikus 2014.gada pirmajā pusgadā uzsāktas 226 resoriskās pārbaudes, bet pabeigtas – 232 pārbaudes.

Savukārt par korupcijas apkarošanu atbildīgā Izmeklēšanas nodaļa 2014.gada pirmajā pusgadā uzsākusi 18 kriminālprocesus, kas ir par 10 vairāk nekā 2013.gada otrajā pusgadā. No tiem deviņi uzsākti pēc Operatīvo izstrāžu nodaļas sniegtās informācijas.

Papildus pārskata periodā Izmeklēšanas nodaļā un Operatīvo izstrāžu nodaļā uzsāktas 134 resoriskās pārbaudes, pabeigtas 95 resoriskās pārbaudes, kopumā sagatavoti 32 lēmumi par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu.

Attiecībā uz politisko partiju finanšu līdzekļu kontroli KNAB ir pabeidzis politisko partiju iesniegto 2013.gada pašvaldību vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaudes.

Kopumā partijām iepriekšējām pašvaldību vēlēšanām saziedoti 2,2 miljoni eiro. Savukārt konstatētais neatļauto ziedojumu apmērs ir 29 891 eiro. Izvērtējot partiju un to apvienību iesniegtās deklarācijas, piecām partijām vai to apvienībām uzlikts administratīvais sods par neatļautu ziedojumu pieņemšanu.

Līdztekus tam KNAB ir uzsācis un plāno pabeigt līdz gada beigām 14 politisko organizāciju, kas piedalījās 2014.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, ieņēmumu un izdevumu deklarāciju pārbaudi, atskaitē norāda KNAB.

Ministru prezidentes rezolūcijā akcentētajā informācijā par personāla politikas jautājumiem, KNAB informē, ka pārskata perioda sākumā KNAB strādāja 132 darbinieki, savukārt 2014.gada 30.jūnijā – 135 darbinieki. Kopumā iestādē 2014.gada pirmajā pusgadā bija 150 amata vietas. 2014.gada pirmajā pusgadā amatā iecelti septiņi darbinieki, no amata atbrīvoti pieci cilvēki.

Personāla rotācijas koeficients norāda, ka iestādē personāla mainība ir neliela un tā spēj noturēt personālu. 53% KNAB darbinieki strādā iestādē vairāk nekā septiņus gadus, tikai 6 % darbinieku strādā iestādē mazāk nekā gadu. 44 % KNAB darbinieku strādā valsts pārvaldē vairāk ne kā 16 gadus, un no tā secināms, ka KNAB strādā profesionāli darbinieki ar lielu pieredzi valsts pārvaldē, norāda birojā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+