×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. februāris, 2014
Drukāt

KNAB divus ekonomikas policistus tur aizdomās par 20 000 eiro kukuļa prasīšanu

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosina sākt kriminālvajāšanu pret divām Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) amatpersonām par iespējamu 20 000 eiro kukuļa pieprasīšanu, informēja KNAB preses pārstāve Inta Šaboha.

2013.gada martā sāktā kriminālprocesa materiālus KNAB nosūtījis Ģenerālprokuratūrai. KNAB izmeklētājs rosina sākt kriminālvajāšanu pret abām ENAP amatpersonām pēc Krimināllikuma (KL) 15.panta ceturtās daļas un 320.panta trešās daļas par kukuļa lielā apmērā ņemšanas mēģinājumu. Papildus iepriekš minētajam vienu personu ierosināts saukt pie atbildības arī pēc KL 237.1panta par stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu, bet otru – pēc KL 94.panta par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu.

KNAB izmeklētājs uzskata, ka ENAP amatpersonas izmantoja savu dienesta stāvokli un personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās pieprasīja kukuli 20 000 eiro apmērā. Pēc tam amatpersonas pieņēma daļu no iepriekš pieprasītā kukuļa – 10 000 eiro apmērā – par labvēlīgu lēmumu pieņemšanu kukuļdevēju interesēs saistībā ar ENAP lietvedībā esošo pārbaudes materiālu.

Papildus iepriekš minētajam viena no ENAP amatpersonām izpaudusi valsts noslēpumu, savukārt otra pārkāpusi sevišķā veidā veicamu operatīvās darbības pasākumiem pielāgotās iekārtas aprites aizliegumu.

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Jau ziņots, ka 2013.gada 8.martā KNAB aizturēja divus ENAP izmeklētājus par kukuļa pieprasīšanu un kukuļošanas atbalstīšanu. Viens no aizdomās turētajiem ir Viktors Dzenis, kurš cita starpā izmeklēja arī likvidējamās AS “Latvijas Krājbanka” krimināllietu, bet viņa kolēģis ir Eduards Ņepomņaščijs. Dzenis aizturēts, pielietojot šaujamieroci.

KNAB sāka kriminālprocesu par iespējamo ENAP amatpersonu kukuļošanu saistībā ar labvēlīgu lēmumu pieņemšanu komercuzņēmumu interesēs. KNAB izmeklētājs uzskata, ka no kādas personas pieprasīts kukulis saistībā ar ENAP lietvedībā esošā materiāla izskatīšanu. Neminot vārdus, KNAB vienu valsts amatpersonu atzinis par aizdomās turēto kukuļa pieprasīšanā, savukārt otru – kukuļošanas atbalstīšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+