×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. augusts, 2014
Drukāt

KNAB Izmeklēšanas nodaļas vadītājai Šikorei – mutvārdu aizrādījums (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Dienesta pārbaudē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Izmeklēšanas nodaļas vadītājas Lienītes Šikores pārkāpums atzīts par mazsvarīgu, tāpēc viņai izteikts mutvārdu aizrādījums, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB iepriekš bija saņēmis prokurora iesniegumu ar norādījumu veikt dienesta izmeklēšanu un izvērtēt iespēju saukt pie disciplināratbildības atbildīgās amatpersonas, tostarp Izmeklēšanas nodaļas vadītāju, jo netika kontrolēta kriminālprocesa izmeklēšanas gaita izmeklēšanas laikā, kas noveda pie izmeklēšanas novilcināšanas un Kriminālprocesa likuma pārkāpumiem, tādā veidā nepildot Kriminālprocesa likumā uzliktos pienākumus.

Dienesta pārbaudē konstatēts, ka Šikores pārkāpums ir mazsvarīgs, proti, ir pārkāptas normatīvo aktu prasības, bet tas nav radījis nelabvēlīgas sekas vai personu tiesību aizskārumu. Tāpat konstatēts, ka kriminālprocess izbeigts, jo izdarītājā nodarījumā nav noziedzīga nodarījuma sastāva, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Pārbaudes veicēji secināja, ka par Šikores pārkāpumu ir iespējams disciplinārlietu neierosināt, un komisija ierosināja viņai izteikt mutvārdu aizrādījumu.

Dienesta pārbaudes atzinumu akceptējusi toreizējā KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja, KNAB priekšnieka vietniece Ilze Jurča.
Jau ziņots, ka rīkojumu par dienesta pārbaudes sākšanu pret Šikori parakstīja tobrīd KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja, KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka vietniece Jurča.

Šikore strādā KNAB korupcijas apkarošanas blokā, kuru līdz vasaras vidum vēl vadīja KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe. No 21.jūlija gan Strīķe tika pazemināta amatā.

KNAB priekšnieka vietnieces pienākumus, kas saistīti ar izmeklēšanas darba organizēšanu, pagaidām uzticēts pildīt Šikorei.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kāpēc nevaram tik vaļā no Streļčenoka?

  2. Strīķi par staigāšanu pa nepareizu teritoriju.gandrīz atlaida no darba,izmeklēšanu veica vairākas nedēļas,bet te par savu tiešo pienākumu nepildīšanu savlacīgi,mutisks aizrādījums.Knabs ir totāli sapuvis,jāatlaiž vismaz visa vadība,ja ne visi,un javeido no jauna,vai tā funkcijas jāuztic kadai citai struktūrvienībai.Domāju,ka vajadzētu stiprināt finanšu.policiju,jo gan tā gan knabs nodarbojas ar naudas lietām,

  3. Kad tas farss beigsies – liekas ka priekšnieka vienīgais darba pienakums ir vērpt intrigas un kasīties ar padotiem. Kurš sabotieris viņu tur iebīdija?

Draugiem Facebook Twitter Google+