×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. janvāris, 2017
Drukāt

KNAB izvērtēs informāciju par Vīķes-Freibergas iegūto kapavietu (57)

Foto-LETAFoto-LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs medijos izskanējušo informāciju, ka eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, izmantojot starpniekus, tikusi pie kapavietas Rīgas I Meža kapos.

Ievērojot to, ka eksprezidente vairs nav valsts amatpersona, KNAB izvērtēs publiski izskanējušo informāciju un lems par pārbaudes uzsākšanas nepieciešamību, aģentūrai LETA teica KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

Laikraksts “Diena” šonedēļ vēstīja, ka eksprezidente, izmantojot starpniekus, tikusi pie kapavietas Rīgas I Meža kapos, netālu no Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes atdusas vietas.

No vairākām amatpersonām Rīgas pašvaldības iestādēs laikraksts noskaidrojis, ka I un II Meža kapos dabūt kapavietu “no malas” nav iespējams. Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Tiesiskā nodrošinājuma pārvaldes galvenais speciālists Krišs Noris skaidrojis, ka I Meža kapi ir daļēji slēgta kapsēta, kur vietas var iegūt tikai tie, kuriem uzturēšanā jau ir kapavietas un kuriem tās ir “pilnas”, turklāt “tagad jau ir tik tālu nonācis, ka pat tiem vairs nepietiek, nav teritorijas”.

Tikmēr pati eksprezidente dienā, kad parādījās ziņas par kapavietas iegūšanu, sociālajā tīklā “facebook” bija ievietojusi paziņojumu ar dainu rindām: “Vēlos izteikt sirsnīgu pateicību visiem tiem, kas uz nāvi raugās ar mūsu tautā pieņemto attieksmi, ko skaisti izsaka sekojošās divas dainas: Ko es laba nopelnīju, Šai saulē dzīvodama? Vienu linu paladziņu, Sešus dēļu gabaliņus. Bur man buri, skauž man skauģi, Nevar mani izpostīt: Dieviņš taisa zelta sētu Apkārt manu augumiņu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (57)

 1. Prātam neaptverama nelietība !!Vai kaut viens NORMĀLI !!! domājošs latvietis var iedomātieskas un kur mēs būtu,ja VVF vietā tajos gados būtu superķencis Vējonis par prezidentu!?Mēs nebūtu ar viņa analfabētismu ne ES,ne NATO!Būtu tagad tāds piemaskavas piedēklis kā Krima un premjeros Ušaks,ārlietu ministrs – Urbis utt.Lata vietā – krievu rubelis,pilna Latvija ar Žiguļu modifikācijām ,valsts val.OFICIĀLI – krievu utt.Pēc VVF valstī notiek strauja rusifikācija,degradācija.25 g.iztikām ar vienu val.reklāmās,informācijas stendos utt.nu atkal lien laukā t.s. 80 gadīgās plintnieces/ pēc 25 gadiem!/ un krievu tūristi kuriem vajag izkalpoties!Štrunts par Satversmi un valsts val.!Un t;a visās jomās,Viens krimiķis VVF sasniegto – mūsu sabiedroto- NATO nosauc par okupantiem!Cik jābūt viņam sarkanām degradētām smadzenēm !BET !!!!Cik daudz ir degradētu pilsoņu kas balso un fano par Hūti !Ja šis nopirktu to kapa vietu,tad jau būtu bars skrējēju tur puķes stādīt.Te nu ir tas pierādījums,ka iezombētās smadzenes PSRS laikos NAV attīrītas.Vērtību skala vēl arvien sovjietiska!
  Man milzīgs kauns par tiem nenovīdīgiem LUMPEŅIEM,kuri tagad skauž VVF zemes pleķīti Meža kapos,ko es uzskatu,viņa ir godam pelnījusi !
  Papētiet tad Ušaka ģimenes kapa panteonu,kurš Latvijai NEKO !!!labu nav darījis!!
  Mans stings viedoklis!

 2. Freiberga ir super..nevajag gāzt samazgas viņai uz galvas..besī,paši esat kko darijuši valsts labā?Rimstieties Ha,īstenie Latvieši

 3. Mana pārliecība: eksprezidente V.V.-Freiberga ir pelnījusi ģimenes kapa vietu Meža kapos !!! Cik neētiski šāda veida ķengāšanās. Jāsaka: “Tas tikai latviešiem raksturīgs!” Ļoti prasti!!! Krievu cilvēki vairāk prot cienīt, novērtēt, atzīt savus favorītus.

 4. kāda starpība, kur un kā utilizēt līdz pilnīgai nekondīcijai nolietotus biogaļas atkritumus??

  galvenais – lai utilizācijas process un rezultāts būtu iespējami mazāk uzbāzīgs pakaļā palicējiem, vai pat papildus zombējoši traumējošs attiecīgai margināļu minoritātei.

 5. ak,dievs ,cik ilgi buus jaagaida.strelcenoks padziits,vietnieks nav ieveelets.VIENIGAIS BUS JALUDZ VENTSPILS MAZAIS SMULIS,LAI ATRISINATU JAUTAJUMU.JELAIS KUCINSKIS NEKO BEZ VENTSPILS SMULA ZINAS NEDRIKST DARIT.TA IR PIENEMTS MUSU VALSTI.

 6. Ārprāts cik slima sabiedrība! Mums tik maz citu problēmu.Kur zūd miljoni? Kur apbedīti lielie mafijas bosi un kas tik vēl tur neguļ.Cilvēki attopieties! Mēnešiem var runāt par mazsvarīgām lietā,ko uzkurina kādi idioti un mazattīstīti žurnālisti.

 7. nopirka kapavietu nopirks arī knābi

 8. Bija veselības problēmas un ziņas nebija pieejamas.Tagad lasu un brīnos, neko nesaprotu.Vai esam sajukuši?
  Kāds sakars cilvēka kapa vietai ar troļliem, pūķinu vagoniem? Mūsu eksprezidentei, knābam? Kas te notiek? No malas izskatās pēc trakomājas salidojuma. Rimstieties !
  Nu žurnālisti arī slimi, ka visu to kultivē. Smiekli nāk. Priecājieties, ka esat veseli un ejiet strādāt!

  • Laikam neesi izārstējies līdz galam. Ja nesaproti, tad arī nevajag, savādāk pavisam nojūgsies.

  • Vai dieniņ , vai dieniņ ! J ūs taču pilnīgi aizmirsuši Grūtupa k-gu ! Advokātu .Viņš taču ĻOTI SAVLAICĪGI iegādājās zemes gabalu pie Meža Kapu lielajiem vārtiem. Kā tad par to neviens neinteresējās un neorganizēja diskusijas.?

   • Par to interesējās un rakstīja tas pats pietiek portāls.Un diskusijas bija nebeidzamas.Vai tad atradāties uz Mēness?Tiesa,vajadzētu sākties dikusijām par to,kā tur- slēgtos kapos pie vietas ticis Ušakovs.Lūk,tas ir kas traks.

 9. Kā tad, Vaira taču viens no tās vēstules autoriem, kas brīdinājusi Trampu par bīstamību ielaisties ar Kremli lielajā draudzībā un uzreiz palikusi kāda “no malas”. Visas bijušās komjaunietes mobilizētas cīņai. Nedomāju gan, ka viņām izdosies izprovocēt “Kapuvietu Karu”. Interesanti gan būtu noskaidrot, kam pieder LA, kas neatlaidīgi cenšās komprometēt mūsu valsts vīrus un partijas. Štrunts ar to kapuvietu, bet LA troļi jau pavisam atklāti cenšās izprovocēt skandālu. Neviens pat tos nebrīdina. Kam pieder krievu Dožģ – nesen Ukraiņi noskaidrojuši. LA augšā arī kādi ČK “bijušie” saimnieko? Vai?

 10. tagad fiksi jātaisās uz mūža mājām. Par mirušajiem tikai labu, pat, ja KNAB atrod šmuci.

 11. Vai tad Kanādā kapi ir tik slikti? Un kur mīļotais vīrs galvu liks? Smieklīgi…Kurš teica, ka šo sievieti te mīl? Mākslīgi veidots tēls valdīja…a pati tak tam tic

 12. Lūk tagad es patiešām redzu, ka KNABS ņēmās ne ar to, ko vajadzētu. Proti, nelietderīgi tērē budžeta naudu. Kā parasti tādos rakstos autors nav pieteicies – savā āda tomēr jāsaudzē.

 13. Lauku rūķis viedoklis Atbildēt

  “Laikraksts “Diena” šonedēļ vēstīja, ka eksprezidente, izmantojot starpniekus, tikusi pie kapavietas Rīgas I Meža kapos, netālu no Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes atdusas vietas.”- pirmā doma -vai mūsu prezidentiem nepienāktos būt kopā pēc aiziešanas mūžībā , tā ir un būs vēsture ? Vai nevajadzētu pārdomāt Saeimas deputātiem un pozitīvi izlemt šo jautājumu ? Svarīgi lai mēs un mūsu atvasītes varētu apmeklēt mūsu prezidentu kapu vietu , nolikt ziedus , spēcināt domu par Latviju ? Vaira būdama Prezidente daudz darīja Latvijas labā , tādu kaunu piedzievot lasot par KNABa līdzdalību ? Cik tālu var iet ? Vēsture būs neatkarīgi vai mēs to gribam vai ne !

 14. Ar cūkām mēris tiek galā. Šeit noderēt citāda veida mēris.

 15. Tās dulās Paulīnes dēļ Atbildēt

  Kleita jau ar droši vien noskatīta …

 16. Visu kapaa nepanjemsi, vecuma marasms, kaada starpiiba, kur to kjermeni liks truudeet?

 17. Un kā Latvijai atdzimt,
  Ja čekisti vadošos amatos sēž,
  Kā aitu bars tauta aplokā klimst
  Pēc kompartijas partitūras vēl blēj.

 18. Ak,Dievs,cik zemu kritusi mana tauta!

  • 26 gadus tautai “kompostrētas” smadzenes ar nāvējošām izglītības reformām un mērķi izveidot labus “darba ņēmējus”, tā kā nav ko brīnīties, ka lumpenisms aug ģeometriskā progresijā….

 19. Vagoni….vagoni….vagoni….lopu vagoni…..vagonu ir daudz…..daudz vagonu….uz austrumiem brauc…
  uz austrumiem…..atpakal nebrauks….nebrauks nekad……nekad……
  Okupacijas seku likvidesana ieskaitot kompensacijas piedzisanu par nodaritajiem zaudejumiem.
  Noziegumiem pret cilveci nav noilguma.

 20. VVF varbūt arī nav amatpersona, bet tas ierēdnis, kas saņēma ķepā, gan ir.

 21. Vienigais ar ko Latvijas Valsts un latviesu tauta,pec Neatkaribas atgusanas var lepoties,ir Vike – Freiberga.
  Vai KNAB ir sanemis paveli no cekistiem apdirst musu Prezidentes ?

 22. Cik zemiska ir Prezidentes vajāšana!
  Paši ar šo uzgāžat sev uz galvas mēslus ur domājat, ka jauki smaržojat

 23. Cik zemiski var būt putina troļļi, cik zemiskus cilvēkus ir izaudzinājušas viņu mātes, tur arī rodas riebums latvietim pret kerzas zābaku un trennuškām .

 24. labi , lai būtu pelnījusi šādu kapavietu, bet ko tas viņau dos?

  • Ja kāds var paredzēt tirgus cenu pēc 1 gada, tad var izrēķināt iespējamo iegūstamo peļņas summu.
   Viņai vienai tak 7 vietas nevajag?

 25. Kāda jēga tai KNAB darbībai, vērtēšanai, tas teikums, ka neko neesam atraduši vai konstatējuši jau sen zināms. Lai tak VVF tiek…

 26. Veikli gan strādā. Liek aizmirst ka VVF norezervējusi nevis vienu vai divas, bet septiņas vietas. Kad radiem aptrūks nauda, varēs uzsist krievu miljardieriem.

 27. Aiz kauna zemē jālien! Kur vēl tālāk?

 28. Prezidente Vaira Vike Freiberga ir politika vilkusi smago vezumu un nosargajusi lai tas neievelas gravi..
  Par to vina ir pelnijusi tautas cienu, godu, pateicibu, milestibu…
  Vai zinamam institucijam, komitejam (tadas mums ir neskaitamas visas jomas!), daznedazadam administracijam tagad nevajadzetu energiski kerties pie darba lai nakotne noverstu tadas tragedijas ka Dobele kur bada nomerdets berns pagruzts pagulte, NEVIS nodarboties ar spekulesanu kadu vietu prezidente butu “pelnijusi” kapu kalnina. Tas ir vienkarsi Fui!

 29. Nav vairs aiz kauna, kur likties! Vai tiešām jāpamet š ī valsts?

  • Visi tik pareizi ka dirst gribas nu atbrauca no Toronto VVF, nejau viņa vienīgā atskrēja šurp lai atkostu savu tiesu no pīrāga pārpalikumiem. Redzi viņai senču zeme par sliktu bija iepirka kurzemē, nesaprotu ar ko tā slampa lepojas ar to ka esam nato? nesaskatu nekādu drošību Latvijai no tā gluži pretēji, kādā alā dzīvojat ja nesaprotat kas mēs esam priekš NATO. Eiropa ? tai mēs esam vajadzīgi kā patērētāji nevis ražotāji. tikai tāds sīkums kā naudas tiem bauriem tā pamaz . Esmu teicis un saku velreiz LAI TINAS ATPAKAĻ UZ TORONTO, PIETIEK TE LEPOTIES AR TO KUR SAVU TAUTU IEGRŪDA.

   • Nevienam jau nevar iedot savu gudrību, kā arī sapratni par dzīvi, vērtībām, cilvēkiem, kas pārstāv tās un izejot no šīm vērtībām veido ne tikai mūsu šīsdienas realitāti, bet ietekmēs daudzu nākošo paaudžu realitāti. Parasti lielos ģēnijus un viņu dzīves laikā padarīto tā pa īstam novērtē, kad viņu vairs nav dzīvajo vidū. Šie cilvēki iet savam laikam pa priekšu kā Prometejs, metot no saullēkta patapinātās dzirksteles, tumsas varā pamesto, cilvēku dzīves apstākļu uzlabošanai. Vairas Vīķes-Freibergas devums Latvijai ar vēl nav atklājies! Viņas vārds gan ir jau ierakstīts Latvijas vēstures grāmatās kaut vai tikai tāpēc, ka kalpoja Latvijai par Prezidenti! Varbūt pirms otram akmeni mest, būtu vērts ielūkoties savā dārziņā?

 30. Ja tajos kapos vēl ir kādas brīvas vietas, tad tās visas ir jārezervē LATVIJAS valsts cilvēkiem, jo citādi tur drīz vien gulēs krievu okupanti, varbūt arī ausainis Rīgas mēris. Un labāk lai VVF un arī citi prezidenti tur guļ, nevis naudu sazagušies vdk darboņi.

 31. Vai vispa’r ta’ds “Knab ” ir vajadzi’gs Latvijai? Domaju ,ka ne…!Nav taa valsts tik liela ,lai te’re’tu valsts lidzekl’us ta’dai iesta’dei( kur vienme’r ka’s’k’eejas ,darba augl’i l’oti minima’li ) .

 32. Kauns kad esi tur kur esi pat kapsētām neliek miera un vai nav vienalga kur vi;na to kapavietu izvēlās ja tur brīvs tad neguli nem ciet ,bet tauta tagad nedomā par rītdienu kur vēl par kapa vietu un ja otrs ir to izdarījis tad nezin ko grābstās KAUNATIES
  Būtu labāk strādājuši un mazāk pīpējuši smadzenes galīgi izkūpinātas

 33. Kam tad to vietu atņēma-konkrēti-kam??? varbut ar to jāsāk-un tad jābrēc!!! Tiešām nav kauna,ne arī ko darīt-pat kapos lūr!

 34. tā ir bezdibenīga šmuce valstij un pašvaldībai, ka tāds jautājums vispār uzpeldēja!!!! Visādiem bandītiem un iekarotājiem ar piemiņas alejām ir pilni kapi, bet bijušai valsts prezidentei ir jāiet pašai klapatot mūža mājas.

 35. Man arī ir kauns par šo nenovīdību.

 36. Vai tad KNABam vairs nav ko darīt,ja savas galvenās aktivitātes uzsācis kapos. Streļčenoks būs savu panācis, degradējot šo iestādi līdz “mirušo dvēseļu” līmenim.

 37. esam palikusi par skaugiem.un nenovidigiem lautiniem

  • Ausis svilst ,lasot ,ka mu’su Vairai dzi’ves nogale’ ve’l viss tas ja’dzird…!Ak vai, ” latvieti ” !

   • Kur palika tas zobens , kas karājās pār galvām ?

    • delfos ļoti labi komentāri: gan par krusttēvu Bojāru, gan pirksts pie deniņiem, gan tikšanās ar putinu. Troļļi ir tie, kas piekrīt personības kultam, šajā gadījumā VVF, augstprātīgai madāmai. Psiholoģe, bet savu tautu sauca par pūli. Ne jau visiem ir tik bieza āda.

Draugiem Facebook Twitter Google+