×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
25. oktobris, 2016
Drukāt

KNAB izvērtēs noteikto nomas maksu Krasovicka dēla kafejnīcai

Foto no kafejnīcas "Facebook"Foto no kafejnīcas "Facebook"

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvērtēs medijos publiskoto informāciju, ka Jūrmalas dome Gata Trukšņa (ZZS) vadībā Viktora Krasovicka dēla Georgija vasaras kafejnīcai “Legend Beach” vietu iznomājusi par krietni zemāku cenu nekā konkurentiem.

KNAB informāciju izvērtēs atbilstoši savai kompetencei, aģentūrai LETA pavēstīja KNAB sekretariāta vadītāja Māra Priedīte.

Oktobra vidū TV3 raidījums “Nekā personīga” ziņoja, ka “Legend Beach” pašvaldībai maksā nomas maksu 1200 eiro par sezonu, kamēr citas Jūrmalas kafejnīcas maksā nomas maksu 5000 līdz 20 000 eiro par sezonu. “Legend Beach” kaimiņš par savu vasaras kafejnīcu nosolījis 13 000 eiro, bet otrā pusē izvietotais individuālais uzņēmums maksā 10 000 gadā.

Par iespējām pludmalē rīkot vasaras kafejnīcas otro gadu pēc kārtas Jūrmalas dome rīko izsoles. Īpaša interese bijusi par “Legend Beach” zemesgabalu, kas atrodas blakus Valērija Kargina mājai Bulduros. Uz tā nomu pieteicās astoņi uzņēmēji, kas darbojas vasaras kafejnīcu biznesā. Izsole notika janvārī un februārī četrās kārtās. Izsolē summa pieauga līdz 220 000 eiro, taču tad pašvaldība nevis turpināja izsoli, bet gan to pārtrauca. Ierēdņi domes lēmumā ierakstīja, ka solīšanu turpināt nav vērts, jo tik daudz tik un tā neviens nemaksāšot.

Pašvaldība nedeva iespēju noskaidrot uzvarētāju, ne arī tam samaksāt nosolīto nomas maksu.
25.maijā tika sarīkota jauna izsole. Tajā piedalījās 2015.gada zemesgabala nomnieks un divi uzņēmumi. Raidījums pieļauj, ka tie varētu būt savstarpēji saistīti. Izsole ātri noslēgusies, un tajā ar 1200 eiro piedāvājumu uzvarēja SIA “Smiļga properties”. 25% tajā pieder uzņēmumam, kura prokūrists ir eksbaņķiera Viktora Krasovicka dēls Georgijs.

Arī šajā pavasarī notikusī nomas tiesību izsole Krasovicka dēlam bijusi izdevīga, jo garantē tiesības minētajā vietā par 1200 eiro gadā strādāt līdz 2020.gada beigām.

Jūrmalas dome tikmēr noliegusi, ka Krasovicka dēla vasaras kafejnīcai vietu iznomājusi par krietni zemāku cenu nekā konkurentiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+