×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

KNAB Jaunzemes-Grendes darbībā pārkāpumus nesaskata

jaunzeme_grende53

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pēc teju pusgadu ilgas pārbaudes nav konstatējis pārkāpumus kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (Nacionālā apvienība) darbībā, pret kuru vērsās toreiz no amata atstādinātā Kultūras ministrijas valsts sekretāre Solvita Zvidriņa minot, viņasprāt, vairākas iespējamās nelikumības.

KNAB runasvīrs Andris Vitenburgs aģentūrai BNS pavēstīja, ka birojs ir pabeidzis premjera uzdevumā veikto pārbaudi un izvērtējis tajā minētos faktus par kultūras ministres iespējamo interešu konfliktu un likuma normu neievērošanu.

Izvērtējot iesniegumā minēto faktu par kultūras ministres vīra piedalīšanos Kultūras ministrijas (KM) darbinieku sanāksmē, pārbaudes laikā tika saņemti kultūras ministres, viņas radinieka un KM amatpersonu un darbinieku paskaidrojumi par sanāksmes norisi.

“Izvērtējot pārbaudē iegūto informāciju, netika secināts, ka kultūras ministre būtu veikusi tādas ar valsts amatpersonas amata pienākumu pildīšanu saistītas darbības, kas ietekmēja vai varēja ietekmēt viņas pašas vai viņas radinieka personiskās vai mantiskās intereses, līdz ar to netika konstatēts, ka valsts amatpersona būtu realizējusi savas pilnvaras interešu konflikta situācijā,” norādīja Vitenburgs.

Vienlaikus KNAB vērsis premjera uzmanību uz to, ka kultūras ministrei, pildot amatpersonas pienākumus, ir jāatsakās no savu amata pienākumu veikšanas visos gadījumos, kad ētisku apsvērumu dēļ varētu tikt apšaubīta viņas darbības objektivitāte un neitralitāte.

KNAB secinājis, ka ministrei bija jāizvērtē, vai viņas rīcība ir ētiska un vai tā kolēģos neradīs šaubas par viņas darbības tiesiskumu, objektivitāti un neitralitāti, ierosinot ministrijas amatpersonām uzaicināt viņas laulāto kā apdrošināšanas ekspertu piedalīties darbinieku sanāksmē un uzklausīt viņa viedokli par apdrošināšanas jautājumiem.

Izvērtējot iesniegumā minēto faktu par kultūras ministres iespējamo interešu konfliktu saistībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvniecību, KNAB nav konstatējis faktus par kultūras ministres pilnvaru realizēšanu interešu konflikta situācijā.

Par pārējo iesniegumā norādīto informāciju par kultūras ministres iespējamo interešu konfliktu tika secināts, ka tajā esošā informācija nav pietiekama un nav norādīti konkrēti fakti, lai piefiksētu iespējamos pārkāpumus.

Arī pieprasot papildu informāciju no iesniedzēja un kultūras ministres, netika iegūta tāda informācija, kas liecinātu par kultūras ministres prettiesisko rīcību.

Jau ziņots, ka pērn Zvidriņa vērsās pie premjera.

Iesniegumā premjeram, piemēram, bija teikts, ka ministres uzdevumā bijis jāpārtrauc veselības apdrošināšanas iepirkums, jo neesot izvēlēts pareizais brokeris. Kā eksperts šajā jautājumā ticis uzaicināts ministres vīrs.

Iesniegumā premjeram arī norādīts uz spiedienu, kas izdarīts, lai noslēgtu mierizlīgumu tiesvedībā par “Rīgas Kinostudijā” padomju laikā uzņemto filmu autortiesībām.

Ministrijas darbinieki Zvidriņu arī bija informējuši, ka ministres padomnieks piedāvājis viņiem veikt fiktīvas iepirkuma procedūras vai slēgt līgumus ar konkrētiem pakalpojumu sniedzējiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+