Latvijā
Politika

KNAB kratīšanu Rimšēviča kabinetā veicis divreiz6

Foto – Karīna Miezāja

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kratīšanu Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča kabinetā veicis divas reizes, piektdien intervijā “Delfi TV ar Jāni Domburu” sacīja Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners.

Viņš norādīja, ka pirmā kratīšana notikusi piektdien, 16.februārī, bet aizvadītajās brīvdienās veikta vēl viena kratīšana.

Tāpat Kušners norādīja, ka 16.februārī daži Latvijas Bankas darbinieki kratīšanas laikā nopratināti kā liecinieki un parakstījušies par informācijas neizpaušanu.

Kopš pagājušās otrdienas Rimšēvičs pēc Latvijas Bankas padomes aicinājuma vairs nav uzturējies Latvijas Bankas telpās, lai neradītu šaubas par Latvijas Bankas padomes pieņemtajiem lēmumiem, piemēram, attiecībā uz “ABLV Bank”, piebilda Kušners.

Kā ziņots, KNAB ir sācis kriminālprocesu pret Rimšēviču par kukuļņemšanu. Viņš paziņojis, ka nolēmis neatkāpties no amata.

Saistītie raksti

Rimšēvičs tiek turēts aizdomās KNAB izmeklētā kriminālprocesā pēc Krimināllikuma 320.panta 4.daļas par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu lielā apmērā. Kukuļa apmērs šajā lietā ir vismaz 100 000 eiro. Par iespējamo nozieguma atbalstīšanu aizturēts un vēlāk atbrīvots uzņēmējs Māris Martinsons. Uzņēmējam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

KNAB paziņojis, ka šī krimināllieta nav saistīta ar kredītiestādēm, kas patlaban darbojas Latvijā, nedz ar ASV Finanšu ministrijas paziņojumiem par “ABLV Bank” darbību, nedz arī ar potenciālo tiesvedību starp Latvijas valsti un “Norvik” banku. Netieši noprotams, ka lieta varētu būt saistīta ar “Trasta komercbanku”, ko gan KNAB, gan Rimšēviča puse nedz noliedz, nedz apstiprina.

LA.lv