×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. jūnijs, 2016
Drukāt

KNAB lūdzis sākt kriminālvajāšanu pret Magoni (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Kukuļņemšanā aizdomās turētais bijušais "Latvijas Dzelzceļa" valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis Ģenerālprokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret AS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) bijušo valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni par aptuveni 500 000 eiro liela kukuļa pieņemšanu.

Paziņojums KNAB mājaslapā liecina, ka valsts amatpersona pieņēma kukuli no privātpersonas saistībā ar LDz meitasuzņēmuma “LDz ritošā sastāva serviss” iepirkumu.

KNAB izmeklētājs ierosina saukt pie kriminālatbildības LDz valdes priekšsēdētāju par kukuļa lielā apmērā pieņemšanu, bet privātpersonu par kukuļa došanu valsts amatpersonai par lēmuma pieņemšanu uzņēmuma interesēs. KNAB aizdomās turēto vārdus oficiāli nemin, taču jau vairākkārt izskanējis, ka tie ir Magonis un Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis.

Tāpat izmeklēšanā konstatēts, ka kukuļdošana, iespējams, izdarīta juridiskās personas interesēs, tāpēc sākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai.

Krimināllikumā teikts, ka uzņēmumam tiesa vai likumā paredzētajos gadījumos prokurors var piemērot piespiedu ietekmēšanas līdzekli, ja nodarījumu juridiskās personas interesēs izdarījusi fiziskā persona, rīkodamās individuāli vai kā attiecīgās juridiskās personas koleģiālās institūcijas loceklis.

Likumā paredzēti četri piespiedu ietekmēšanas līdzekļi – likvidācija, tiesību ierobežošana, mantas konfiskācija un naudas piedziņa.

Citu informāciju KNAB nesniedz. Tagad Ģenerālprokuratūrai tuvākajā laikā būs jāizlemj, vai aizdomās turētajiem uzrādīt apsūdzības.

Jau ziņots, ka kādreizējais LDz vadītājs Magonis no darba tika atbrīvots pēc tam, kad KNAB viņu aizturēja aizdomās par kukuļņemšanu. Rīgas rajona tiesa pērn 8.augustā Magonim kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, bet vēlāk tiesa viņu nolēma atbrīvot pret 400 000 eiro lielu drošības naudu.

Portāls “Diena.lv” iepriekš ziņoja, ka Magonis, iespējams, tiek turēts aizdomās par aptuveni pusmiljona eiro kukuļa saņemšanu saistībā ar “LDz ritošā sastāva servisa” nesenu daudzmiljonu iepirkumu – četru vecu dīzeļlokomotīvju iegādi no Igaunijas miljonāram Osinovskim piederošā uzņēmuma “Skinest”.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers iepriekš telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” apliecināja, ka Osinovskim šajā lietā ir piemērots aizdomās turētā statuss.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Вот не верю я в его вину, не верю. Как то всё не так в этом деле. Посмотрим, что скажет наш суд, самый гуманный суд в мире.

Draugiem Facebook Twitter Google+