Latvijā
Politika

KNAB materiāli nonākuši melnajā tirgū?22


Jēkabs Straume.
Jēkabs Straume.
Foto – LETA/Ieva Leiniša

Korupcija novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume nenoliedz iespēju, ka no viņa vadītā biroja varētu būt “noplūduši” audio ieraksti ar atstādinātā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča, uzņēmēja Māra Martinsona, kā arī citu uzņēmēju un politiķu slepenām sarunām.

“Esmu diezgan pārliecināts, ka no KNAB nav noplūdusi kāda informācija vai ieraksti, kopš es esmu amatā, bet 100% pārliecības nekad nevar būt. Vienmēr pastāv cilvēciskais faktors. Katras iestādes, kura strādā ar valsts noslēpuma objektiem, vadītājam jādara viss iespējamais, lai šie valsts noslēpuma objekti netiktu nozagti, iznesti, nopludināti. Tādēļ tiek veikti noteikti drošības pasākumi. Arī mēs KNAB šo situāciju pagājušajā gadā drastiski uzlabojām. Tā vēl vairāk uzlabojās šogad, kad pārvācāmies uz jauno KNAB izvietojumu Citadeles ielā 1. Taču pilnībā pārliecināts neviens nevar būt. Skaidrs ir tas, ka biroja rīcībā esošie valsts noslēpuma objekti ir zināmi un nav iznesti ārā. Vai kaut kad pagātnē kaut kas nav nokopēts un iznests ārā, tādas pārliecības man diemžēl nav,” ceturtdien sarunā ar žurnālistiem “Latvijas Radio” raidījumā “Krustpunkti” atzina J. Straume.

Runa ir par tā sauktajām “pirts sarunām” atpūtas kompleksā “Taureņi”, kur esot piedalījušās vairākas nozīmīgas valsts amatpersonas, politiķi un uzņēmēji. Kompleksā notiekošo esot ierakstījis KNAB. Sarunās gan neesot nekā krimināla pret Rimšēviču, taču šie ieraksti varētu būt nāvējoši vairāku politiķu karjerām. Ļoti iespējams šie audioieraksti noplūduši un tuvākajā laikā tiks publiskoti. Ja vien kāds tos nenopirks. Portāls “Pietiek.lv” ziņo, ka tam ir zināmi vairāki uzņēmēji, kuriem “sabiedrisko attiecību jomas darbinieks Gints F. šajās dienās ir piedāvājis vilinošu iespēju – par naudu iegādāties fragmentu ar viņu piedalīšanos izņemšanu no kopējiem ierakstu failiem”. Savukārt atlikušos materiālus esot iecerēts nopludināt plašsaziņas līdzekļiem.

Visticamāk ar “Gints F.” domāts sabiedrisko attiecību speciālists Gints Feders. Taču viņš sarunā ar LA.lv noliedza, ka būtu ieguvis šo sarunu audioierakstus, kur nu vēl piedāvātu tos citiem par maksu.

Šī nebūtu pirmā reize, kad no KNAB nolūst informācija. Aprīlī mediji ziņoja par biroja kratīšanu VAS “Latvijas Autoceļu uzturētājs”. Dienu pirms tās uzņēmum valdes locekle un bijusī Iepirkumu daļas vadītāja Anastasija Udalova uzrakstija atlūgumu it kā ģimenes apstākļu dēļ un vairs darbā neparādījās, radot aizdomas, ka saņēmusi informāciju par KNAB plānotajām darbībām.

LA.lv