×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

KNAB Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas pieķer 4000 eiro kukuļošanā

Foto: LETAFoto: LETA

Maks ar naudu.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) septembrī sācis kriminālprocesu saistībā ar iespējamu Muitas kriminālpārvaldes amatpersonu kukuļošanu, aģentūru LETA informēja KNAB.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (V) šodien sociālajā tīklā “Twitter” ierakstījis, ka KNAB pieķertās Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas “esot Vaškeviča cilvēki, kuri turpinājuši pildīt bijušā šefa pasūtījumus”. Vladimirs Vaškevičš ir bijušais Muitas kriminālpārvaldes priekšnieks un šobrīd no amata atstādināts Finanšu ministrijas ierēdnis, kurš apsūdzēts korupcijas noziegumos.

Latkovskis aģentūrai LETA nevēlējās sniegt plašāku komentāru un atklāt savu informācijas avotu. Viņš gan pauda gandarījumu, ka ar KNAB un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) palīdzību Muitas kriminālpārvalde attīrās no negodīgām amatpersonām.

KNAB izmeklētājs uzskata, ka VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas, izmantojot starpniekus, pieprasījušas kukuli, lai nodrošinātu labvēlīga lēmuma pieņemšanu VID Muitas kriminālpārvaldes lietvedībā esošā kriminālprocesā iesaistītai personai.

KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka informāciju par savā lietvedībā esošo kriminālprocesu amatpersonas nodevušas starpniekiem, kuri kriminālprocesā iesaistītajai personai piedāvājuši apmaiņā pret prettiesisku labumu nodrošināt labvēlīga lēmuma pieņemšanu kriminālprocesā. VID amatpersonām ar starpniekiem tika nodots kukulis 4000 eiro (2811 latu) apmērā.

Kriminālprocesa gaitā oktobra beigās pēc kukuļa pieņemšanas tika aizturētas divas Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas. Pierādījumu iegūšanā atbalstu sniegusi Muitas kriminālpārvalde.

KNAB izmeklētājs par aizdomās turamajiem atzinis kopumā piecas personas – vienu VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonu par kukuļa pieprasīšanu lielā apmērā un otru par tās atbalstīšanu, divas personas par starpniecību kukuļošanā, kukuļa daļas piesavināšanos un kukuļņemšanas atbalstīšanu, kā arī vienu personu par kukuļdošanu.

Visiem aizdomās turētajiem ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd sīkāka informācija netiek sniegta.

VID Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Evita Teice-Mamaja aģentūrai LETA pastāstīja, ka abas Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas ieņem eksperta līmeņa amatus. Pret abām amatpersonām ir uzsākta arī dienesta izmeklēšana, un tās ir atstādinātas no amata pienākumu izpildes līdz turpmākajam kriminālprocesuālajam lēmumam par drošības līdzekļa piemērošanu, grozīšanu vai atcelšanu, apturot darba samaksas izmaksu par turpmāko laiku.

VID nav tiesību sniegt informāciju, par ko bija uzsākts Muitas kriminālpārvaldes lietvedībā esošais kriminālprocess, kurā, iespējams, notika amatpersonu kukuļošana, jo pret abām amatpersonām uzsāktais kriminālprocess atrodas KNAB lietvedībā izmeklēšanas stadijā.

Kā norāda Teice-Mamaja, notikušais dienestam ir ļoti nepatīkams fakts, taču gadījumos, ja VID darbinieks tiešām ir izdarījis likuma pārkāpumu, VID nostāja vienmēr ir bijusi, ka negodprātīgajam darbiniekam par pārkāpumu ir jāsaņem tam paredzētais sods.

VID atzīst, ka muitas amatpersonas, tāpat kā jebkuru citu uzraugošu institūciju amatpersonas, veic savus darba pienākumus paaugstināta korupcijas riska apstākļos, tādēļ arī muitas amatpersonām tiek un arī turpmāk tiks piemērota rotācija, kā arī citi uzraudzības un kontroles pasākumi, plānotas un neplānotas pārbaudes gan VID ietvaros, gan sadarbībā ar citām tiesībsargājošām iestādēm.

Pēc VID pārstāves teiktā, ļoti būtisks korupcijas apkarošanā ir sabiedrības atbalsts tiesībsargājošām iestādēm korupcijas apkarošanā, tāpēc VID aicina iedzīvotājus un uzņēmējus par negodprātīgām amatpersonām zvanīt uz bezmaksas diennakts uzticības tālruni 80009070 vai arī informēt par to jebkurā citā saziņas formā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+