×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. jūnijs, 2017
Drukāt

KNAB nedrīkst ņemt atpakaļ aizgājušos kadrus, norāda Kučinskis (25)

Foto - Ieva Čīka/ LETAFoto - Ieva Čīka/ LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) no jaunā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Jēkaba Straumes sagaida biroja reputācijas atjaunošanu un rīcībspējīgas komandas izveidi.

Premjers šorīt LNT paziņoja, ka ar rīcībspējīgas komandas izveidi viņš saprot nevis no KNAB aizgājušo cilvēku pieņemšanu atpakaļ darbā, bet gan jaunu un spēcīgu kadru meklēšanu, ar to, acīmredzot, domājot, ka bijušās KNAB priekšnieka vietnieces Jutas Strīķes (JKP) un viņas līdzgaitnieku atgriešanās birojā nebūtu vēlama.

Tāpat Kučinskis no Straumes sagaidot, ka jaunie darbinieki strādāšot atbilstoši paša Straumes postulētajam – bez skaļām izpausmēm, bet nesaudzīgi cīnoties pret noziegumiem.

Kā ziņots, Saeima 15.jūnijā KNAB vadītāja amatā iecēla bijušo Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) amatpersonu Straumi.

Par savām prioritātēm Straume nosaucis KNAB kolektīva atjaunošanu, sašķeltības novēršanu birojā un valsts tautsaimniecības izaugsmes veicināšanu caur korupcijas novēršanas prizmu.

Jaunais KNAB vadītājs savā dzīves aprakstā norāda, ka viņam ir izkoptas verbālās un rakstiskās komunikācijas prasmes, veicot dienesta pienākumus kā struktūrvienības vadītājam, motivējot un apmācot padotos, kā arī sadarbojoties ar citu iestāžu un struktūrvienību amatpersonām. Straume norādījis, ka starptautiskās sadarbības līmenī spējot veiksmīgi komunicēt angliski un krieviski.

Savas organizatora un vadītāja prasmes Straume vērtē kā augstas. Ilgstoši viņš vadījis 20-50 darbinieku struktūrvienību, kā arī piedalījies dažādu ar MIDD kompetenci saistītu starpiestāžu un starptautisku pasākumu organizēšanā.

1976.gadā dzimušais Straume vairāk nekā 16 gadus strādājis MIDD, no tiem desmit gadus – pārvaldes priekšnieka amatā. Pirms tam viņš strādājis Valsts policijas Organizētās noziedzības un apkarošanas birojā.

Straume darbojies kā MIDD pārstāvis NATO Pretizlūkošanas dienestā Afganistānā, Mazārešarīfā, un kā MIDD pārstāvis NATO struktūrā Beļģijā un Afganistānā, Kabulā.

Papildus akadēmiskajai izglītībai viņš ieguvis plaša spektra zināšanas sekojošos kvalifikācijas celšanas kursos ASV un NATO struktūrās.

Straume karjeras laikā saņēmis 11 apbalvojumus, kurus pasniegušas gan Latvijas, gan NATO amatpersonas.

Straume ir Satversmes aizsardzības biroja izsniegta pirmās kategorijas speciālā atļauja pieejai sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem, kā arī NATO drošības sertifikāts darbam ar NATO “Secret” līmeņa informāciju.

Viņš solījis ierobežot ārēji redzamas ažiotāžas ar izmeklēšanas darbībām, kas izpaudušās KNAB darbiniekiem “slēpjoties aiz maskām un personas publiskas saplosīšanas”.

Iepriekš Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē viņš atzina, ka Latvija ir demokrātiska valsts un KNAB apkarošanas blokam nevajadzētu ārēji redzamās procesuālajās darbībās pielietot taktiku, kas līdzinās Holivudas filmām ar maskās tērptiem vīriem. Tas nozīmē, ja nepieciešams veikt kādas darbības, tad tām nevajadzētu noslēgties ar korupcijas lietā iesaistīto personu “plosīšanu sabiedrības acu priekšā.” Šādas darbības graujot biroja uzticību sabiedrības priekšā.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Tieši, Srīķe jānem atpakaļ,ar šo teicienu ka nedrīkst atpakaļ ņemt bijušos darbiniekus, Jūs parādat kam jūs kalpojat. Jo līdz šim KNAB galvenais uzdevums bija tikt vaļā no Strīķes. Šo uzdevumu KNAB veica izcili.

 2. Kā pēc komisijas sēdes žurnālistiem pastāstīja tās vadītājs, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, komisijas lēmums bija vienbalsīgs. “Straumes priekšrocības ir atbilstoša izglītība, ļoti labas svešvalodu zināšanas, īpaši angļu valodas….Tātad Ministru prezidents Māris Kučinskis angliski neprot,jo tas ir mazsvarīgi,bet Straumes galvenā priekšrocība ir angļu valodas prasme!Ņemot vērā Valsts kancelejas direktora nomaiņu aprīlī ir pilnīgi skaidrs,ka Straume būs otrs Vilnītis vai Strelčonoks.Latvijas dižzaglis savu ir panācis……..

 3. Jūs, Lemberga ielikteņi, esiet jau par daudz ilgi smacējuši gaisu Saeimā.

 4. Diktators pasaka, kā rīkoties jaunajam KNABa priekšniekam! Šausmu stāsts! Tātad jaunais KNABa priekšnieks ir premjera ieliktenis.

  Kas notiek Latvijā, tikai nestāsties svešajiem, mūs apsmies, kas notiek. Šie vecie komunisti diktē noteikumus. Tātad Lrembergs ir devis norādījumu par katru cenu neņemt atpakaļ Jutu Strīķi un Juri Jurašu, kuri var atnākt pakaļ Lembergam, bīstamus cilvēkus atpakaļ – ni, ni. Un ja Truksnim un vēl vienmnam otram ZZS -esietim uzliks rokudzelžus, ko tad? Ni, ni. Jēkabs Straume komandas cilvēks, klausīs komandieri Kučinski, pareizi?

  Pareizi, Kučinski, tava balss ir kompartijas komandiera balss, Jēkabam jāpakļaujas komandai.

 5. vilnis krastā neizbeidzas Atbildēt

  Oho! Kā te laiž?!
  Kurzemes hercogs liek saprast Kam Pieder Valsts. :)))))

 6. KNAB nedrīkst ņemt atpakaļ aizgājušos kadrus – kučinskis tā pavēl…toties, pēc Saeimas atlaišanas visi drīkstēja “salīst” atpakaļ siltajās vietiņās!!!…nekādu aizliegumu, pat tādi ielīda atpakaļ, kas nebija ievēlēti…

 7. Jārotē uz augstākiem amatiem citur!

 8. Kučinskis jau laikam ”Jāņu” alu sadzēries, ka sāk diktēt, kādu kuram komandu veidot!!! Kučinski, nejaucies, ne jau tev jāstrādā ar tiem kadriem!!! Ja nu vienīgi tu pildi sava maizes tēva – Puzes švauksta norādes…

 9. Kas ir kadri?

 10. Taisnības vārdā Atbildēt

  Par ministru prezidentu nedrīkst strādāt bijušais komjaunietis, komunists un okupācijas varas pakalpiņš Kuča!!

 11. Kam Dievs nav devis prātu, tam tā nav!

 12. Jā, galvenais, pieņemt darbā zaļus gurķus, kas ļaus turpināt neko nedarīt.

 13. Kurus tad Kučinska kungs atļaujas piesegt? Un kurus atļaus KNABam pratināt? Varbūt Kučinskis varētu publicēt aizsargājamo sarakstus lai arī tauta tos zin? Jā , tā ir demokrātija LZS izpratnē.

 14. Tik atklāts diktāts KNAB vadītājam jau pirmajās dienās! Kāds vispār zaudējis sajēgu! Neko nevar darīt- AIVARS tā pavēlēja!

 15. Šai premjēras izteicienā skaidri parādās, ko KBAns varēs darīt izmeklēšanas jomā, un kādus cilvēkus pieņemt darbā. VAlsts nozadzēji joprojām tiks piesegti, jo viņi takš finanansē partijas. Kā viens no svarīgākajiem oligarhiem Kurzemes galā. Ar šo premjēra izteicienu es neticu ka KNAba darbība turpmāk tiks uzlabota, un galvenais tā brīvi bez iejaukšanās varēs izmeklēt svarīgas lietas.

 16. Padoms Kučam: Nejaucies KNAB darīšanās — kā to savā laikā jau darīja oligarhu stutētais Dombrovskis.

 17. Nu re, Straume vēl nav lāga iepazinies ar KNAB kadriem, kad jau Kučinskis klāt ar saviem norādījumiem
  – ko KNAB priekšnieks drīkst un ko nedrīkst darīt! Kas tad Kučinskim devis tādas tiesības – noteikt, ko iestādes vadītājs drīkst vai nedrīkst pieņemt darbā? Šī iestāde nav ne Kučinska, ne MK privātbodīte, kur politiķi atkal mēģinās diktēt savus noteikumus! Kad Streļčenoks ālējās pa šo iestādi, Kučinskis stāvēja kluss un maziņš, jo viņam, lūk, neesot ietekmes un varas ko darīt. Ceru, ka Straume nepakļausies šīm politiķu intrigām, kas sākas no jauna.

 18. Baidos, ka tāds bija Kučinska noteikums Jēkabam Straumem, lai tas vispār tiktu virzīts KNAB vadītāja amatā.

 19. KO NEDRĪKST????????? KUR BIJA SLAVENAIS, NEUZVARAMAIS KUČINSKIS, KAD ATBALSTĪJA VIDUVĒJĪBAS RADĪTOS ”LIKUMUS”, LAI ATBRĪVOTOS NO STRĪĶES UN JURAŠA???????? BIJA BAILES, KA VIŅI IESĒDINĀS MĪLULI LEMBERGU UN PĀRĒJOS VALSTS EKONOMIKAS GRĀVĒJUS – OLIGARHUS??? ATRADIES NOTEICĒJS!? KĀ SAVU DARBU DARĪT JAUNAJAM PRIEKŠNIEKAM, TO ZINĀS VIŅŠ PATS!!! KUČINSKIM PAT PIE VIENAS VIETAS BIJA STRĪĶES VĒRTĒJUMS STARPTAUTISKI!!? TRAKI, JA DARBOJAS KOPĀ DIVI TĀDI DARBINIEKI KĀ STRĪĶE UN JURAŠS, PIE KAM NEUZPĒRKAMI!?? LABI, KA PROKURATŪRA DAUDZAS LIETAS” ATSTĀJA” SAVĀ VAĻĀ! JA KUČINSKIS TIK ĻOTI VĒLAS RĪKOT UN IZRĪKOT JAUNO KNAB PRIEKŠNIEKU, TAD KUR VIŅŠ BIJA DAUDZ AGRĀK, KAD VISIEM SPĒKIEM STREĻĶIS GRĀVA ŠO IESTĀDI UN TĀS PRESTIŽU??????????? JAUTĀJUMU KUČINSKIM IR ĻOTI DAUDZ, BET ZINU, KA ATBILDES VIETĀ KAUT KO ATKAL NOBULDURĒS…. CERU, KA STRAUME SAVU DARBU VEIKS LABI UN KNAB ATGŪS SAVU PRESTIŽU BEZ KUČINSKA ”GUDRĪBĀM”.

 20. Tā ir, Jurašs turpinātu traucēt visvarenu Krievijas oligarhu, no kura atkarīgas Latvijas Dzelzceļa veču rebes, bet no dzelzceļa ne jau viņi vien dzīvo. Strīķe turpinātu skraidīt apkārt arestēdama daudziem vajadzīgus cilvēkus, tiktu cilātas vecas lietas, kur iesaistītie valsts apzadzēji beidzot atguvuši mieru un miegu, atkal dzīvotu vienās bailēs. Un kam to vajag? Kurš tad nezog? Visi vecie labie mēri salikti tai pat vietās. Kam labums, ja, teiksim, Truksni aizrautu uz cietumu?

 21. kadrus,lol

 22. Jau sākas! Izrādās Straume nedrīkst rīkoties tā, kā uzskata par nepieciešamu, bet gan kā norīko kāds cits. Tā ka ir pamats domāt, ka viss šis teātris tāda ļaužu muļķošana vien ir.

  • Nu redz, šitas teātris jau turpinās entos gadus. Būtu jauki, ja homosapiensi tomēr domātu ar smadzenēm, bet ne skatītos un klausītos izrādes un plaukšķinātu , ak vai cik patiesi.

Draugiem Facebook Twitter Google+