×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

KNAB nekonstatē interešu konfliktu starp Rīgas domes amatpersonām un Dzanuškānu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav konstatējis interešu konfliktu starp Rīgas domes amatpersonām un advokātu biroju “Dzanuškāns un Partneri”, aģentūrai BNS pavēstīja KNAB pārstāve Solvita Batarāga.

Viņa norādīja, ka KNAB 26.februārī saņēma iesniegumu un veica pārbaudi par Rīgas pašvaldības veikto iepirkumu “Teritorijas plānojuma pārvaldības sistēmas izstrāde – īpašumtiesību aprobežojumi un kompensējošie mehānismi” un iespējam interešu konfliktu.

Veicot informācijas pārbaudi, KNAB nav konstatējis faktus, kas liecinātu, ka Rīgas domes amatpersonām, kuras pieņēma lēmumu par līguma slēgšanu ar pakalpojuma sniedzēju, kā arī viņu radiniekiem un darījumu partneriem būtu saistība ar pakalpojuma sniedzēju – juridiskā pētījuma veicēju zvērinātu advokātu biroju “Dzanuškāns un Partneri” un, ka šīs amatpersonas būtu realizējušas sava amata pilnvaras interešu konflikta situācijā, pavēstīja Batarāga.

Jau vēstīts, ka par teritorija plānojuma pētījumu Rīgas dome zvērinātam advokātam Dzanuškānam samaksājusi 35 tūkstošus eiro, taču, kad pētījums tika publiskots, atklājies, ka lielu daļu no tā aizņem tiesu materiālu izraksti un citāti no internetā pieejamiem dažādu organizāciju pētījumiem. Pēc pārmetumu saņemšanas par nekvalitatīvo pētījumu Dzanuškāns naudu nolēmis atmaksāt.

Savukārt pēc šī gadījuma Dzanuškāns nolēmis veikt ziedojumu organizācijai “Delna”. Sabiedrība par atklātību “Delna” direktors Gundars Jankovs pavēstīja, ka nepieņems Dzanuškāna ziedojumu 1000 eiro apmērā un dēvē to par ņirgāšanos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. A kā savādāk,- ausainis un streļčis takš abi SC…

Draugiem Facebook Twitter Google+