×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. marts, 2013
Drukāt

KNAB nekonstatē nelikumības saistībā ar koku zāģēšanu elektrolīniju tīrīšanai

Foto-LETAFoto-LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudē nav konstatējis ziņas, kas norādītu uz koruptīva nozieguma izdarīšanu AS “Sadales tīkls” saistībā ar koku zāģēšanu elektropārvades līniju trašu tīrīšanai, aģentūrai LETA atzina KNAB preses sekretārs Andris Vitenburgs.

Saistībā ar Saeimas deputātu lūgumu sniegt atzinumu par aizliegtas vienošanās pazīmēm un vērtējumu iepirkumu procedūrai KNAB informējis deputātus, ka atbilstoši likumiem nav tiesīgs sniegt atzinumu, jo tas ir Konkurences padomes kompetencē, savukārt normatīvo aktu ievērošanas uzraudzību iepirkumu jomā veic Iepirkumu uzraudzības birojs.

Jau ziņots, ka “Sadales tīkls” februāra sākumā pārtrauca iepirkumu procedūru elektrolīniju trašu tīrīšanai. Uzņēmums skaidroja, ka tam radušās pamatotas aizdomas par iespējamu nelikumīgu vienošanos starp vairākiem no 16 komersantiem, piedāvājot vienlīdz augstu cenu. Tādējādi trašu tīrīšanas darbu izmaksas gadā pieaugtu par 55% jeb no 16 līdz 25 latiem par kubikmetru.

Komentējot izskanējušo informāciju, ka “Sadales tīkls” maksā pārāk lielas summas par aizsargjoslu tīrīšanu, uzņēmuma amatpersonas pilnībā noliedza jebkādu nelikumīgu darbību veikšanu.

Lūdzot izvērtēt iespējamu koruptīvu noziedzīgo nodarījumu veikšanu “Sadales tīklā” no atbildīgo amatpersonu puses, tērējot 6 450 726 latus par koku nozāģēšanu, šos darbus nododot izpildei privātajiem uzņēmumiem, ar iesniegumu pie ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera vērsās Saeimas deputāti Andrejs Elksniņš (SC) un Romāns Naudiņš (VL-TB/LNNK). Ģenerālprokuratūra pārsūtīja iesniegumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, kas sāka pārbaudi.

AS “Sadales tīkls” rīcība elektrolīniju trašu tīrīšanas iepirkumā nav vērsta uz pārkāpuma atklāšanu, bet, tieši pretēji, – uz cenšanos mazināt savu atbildību par nepamatoti novēlotu reaģēšanu uz iespējami apšaubāmu iepirkumu, turklāt tikai pēc tam, kad par to jau publiski izteikušies plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, iepriekš biznesa portālam “Nozare.lv” atzina Konkurences padomē (KP).

AS “Sadales tīkls” gan izsludinājusi jaunu elektropārvades līniju trašu tīrīšanas iepirkumu. Iepirkums tiek veikts divu gadu termiņam, darbus paredzēts veikt 30 “Sadales tīkla” reģionālajās nodaļās.

“Sadales tīkls” nodrošina elektroenerģijas piegādi vairāk nekā vienam miljonam klientu visā Latvijas teritorijā. Elektroenerģijas sadales tīklu kopgarums ir 93 000 kilometru. Caur mežainiem apvidiem līniju kopgarums ir 13 000 kilometru.

Divos gados Latvijā kopumā izzāģēts 301 000 bīstamo koku un veikta intensīva elektrolīniju trašu tīrīšana 5700 hektāru apjomā, bet kabeļu veidā ir izbūvēti 160 kilometri vidējā sprieguma elektrolīniju. Investīcijas 2011.gadā bija 45 miljoni latu, 2012.gadā – 61 miljons latu un 2013.gadā – 68 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+