×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

KNAB nekonstatē Rīgas brīvostas amatpersonu interešu konfliktu

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas brīvostas pārvaldē šodien, 5.jūlijā, saņemta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vēstule, kurā birojs informē, ka ir pabeidzis pārbaudi par brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova iespējamiem likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” pārkāpumiem, jo pārbaudes gaitā pārkāpumi nav konstatēti.

Tomēr KNAB papildus informē, ka saskaņā ar likumu valsts amatpersona darbojas attiecīgi atbilstošajā profesijā, jomā vai nozarē apstiprinātiem uzvedības un ētikas kodeksiem, un valsts amatpersonai ir jāatsakās no tās amata pienākumu veikšanas vai valsts amatpersonas amatu savienošanas visos gadījumos, kad ētisku apsvērumu dēļ varētu tikt apšaubīta tās darbības objektivitāte un neitralitāte.

Kā ziņots, KNAB šā gada martā saņēmis brīvostas pārvaldes iesniegumu ar lūgumu informēt par iespējamu interešu konfliktu Loginova darbībā, jo Loginovs, pildot Rīgas brīvostas pārvaldnieka pienākumus, slēdzis zemes nomas līgumu Rīgas brīvostā ar pastarpināti sev piederošu kapitālsabiedrību SIA “Baltic Infrastructure Development”.

Loginovam daļēji piederošs uzņēmums ticis pie vērienīga zemes nomas līguma Rīgas brīvostā, iepriekš vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Brīvostas valdes locekļi aizbildinājušies, ka nav zinājuši par nomnieka patiesajiem īpašniekiem, jo tie aizslēpušies aiz Singapūrā reģistrētas kompānijas. Arī Finanšu ministrija uzsver, ka tās pārstāvis Škapars balsojis par projekta virzību, jo tobrīd valdes rīcībā nav bijušas informācijas, ka konkrētais uzņēmums saistīts ar Loginovu. Tāpat projekts atbalstīts, jo piecu gadu laikā solītas 20 miljonu latu investīcijas šīs teritorijas sakārtošanā un attīstīšanā.

“De facto” iepriekš vēstīja, ka darījums saistīts ar 166 hektāriem applūstošu pļavu tūlīt aiz Spilves lidlauka. Tā ir purvaina vieta, kuras sauszemes pleķīšos izvietojušies mazdārziņi, kas pavasarī pazūd zem ūdens. Šī teritorija atrodas Rīgas brīvostas apsaimniekoto zemju robežās.

Šajā vietā kāds investors iecerējis būvēt Baltijā un Skandināvijā lielāko sadzīves preču komplektēšanas ražotni un vairumtirdzniecības ekspozīcijas centru nepilnu 20 miljonu eiro (14 miljonu latu) vērtībā. Tādus solījumus saņēmusi Rīgas brīvosta, kas pagājušā gada 15.decembrī valdes sēdē atbalstījusi vērienīgā zemes nomas līguma slēgšanu. Potenciālais investors sola vairāk nekā 2700 darba vietu un piektajā darbības gadā pārkraut vismaz 180 000 konteineru.

Zemi vēlas nomāt SIA “Baltic Infrastructure Development”, kas dibināta pērn 23.maijā. Tās īpašnieki aizslēpušies aiz Singapūrā reģistrētas firmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+