×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
7. jūnijs, 2017
Drukāt

KNAB neplosīsies visu acu priekšā (1)

Foto - Sintija Zandersone/LETAFoto - Sintija Zandersone/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja amatam izvirzītais Jēkabs Straume sola būt atklāts un saliedēt korupcijas apkarotāju kolektīvu.

“Biroja darbam korupcijas apkarošanā nav jābūt kā no Holivudas filmām ar maskās tērptiem vīriem. Mums nav jāizmanto tādas metodes kā trešās pasaules valstīs,” vakar, tiekoties ar Saeimas deputātiem, teica J. Straume. Tas gan nenozīmējot, ka birojs strādās mazāk vai būs saudzīgāks pret politiķiem, bet darbs notikšot tā, “lai amatpersonas netiek plosītas sabiedrības acu priekšā, jo tas grauj uzticību valstij”. Viņš arī iecerējis, ka KNAB darbinieki izmeklēšanas darbības (kratīšanas, aizturēšanas) veiks, neslēpjoties aiz maskām, jo viņiem neesot jākautrējas vai jābaidās par savu darbu. Arī viņš pats jaunajā amatā būšot pieejams sabiedrībai un pat savu mobilo telefonu solīja publicēt KNAB mājaslapā.

Vakar Straumes kandidatūru apstiprināja Ministru kabinets, bet nākamnedēļ galīgo lēmumu pieņems Saeima. Šodien kandidāts tiekas ar Saeimas frakcijām.

Par KNAB šī brīža vājāko vietu Straume uzskata personālsastāva sašķeltību un iekšējos konfliktus birojā. Tomēr viņš atturējās atbildēt uz jautājumu, vai pēc apstiprināšanas gaidāmas kādas kadru pārmaiņas. “Atlaist cilvēkus jau ir viegli, bet dabūt jaunus darbiniekus vietā var būt grūti. Mans galvenais mērķis būs saliedēt kolektīvu kopīgam darbam valsts labā, lai darbinieki konfliktētu nevis savā starpā, bet cīnītos ar kukuļotājiem. Daudz kas būs atkarīgs no profesionālas attieksmes pret darbu. Centīsimies strādāt ar esošajiem darbiniekiem, ja vajadzēs, sūtīsim viņus mācīties,” teica Straume.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Normāls vecis

Draugiem Facebook Twitter Google+