×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. augusts, 2017
Drukāt

KNAB nesāks kriminālprocesu par Dūklava, iespējams, nedeklarēto īpašumu (10)

Jānis Dūklavs, Zemkopības ministrs. Foto: Dainis Bušmanis/Latvijas AvīzeJānis Dūklavs, Zemkopības ministrs. Foto: Dainis Bušmanis/Latvijas Avīze

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nolēmis nesākt kriminālprocesu par zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS), iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šodien “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijā, aizbildinoties ar likuma normām, atteicās nosaukt Dūklava vārdu, taču apliecināja, ka resoriskā pārbaude par žurnālā “Ir” publicēto informāciju, kas saistītas ar kādas amatpersonas nedeklarētiem īpašumu ostā, ir beigusies ar lēmumu atteikt sākt kriminālprocesu.

Vaicāts, vai tika konstatēts, ka Rīgas brīvostas īpašums nepieder personai, kura tika vērtēta pārbaudes laikā, Straume atbildēja, ka tika konstatēts, ka “informācija neapstiprinās”.

LETA jau ziņoja, ka zemkopības ministrs noliedza žurnālā “Ir” publicēto, no viesnīcā “Rīdzene” noklausītajām sarunām izrietošo informāciju, ka viņam pastarpināti piederētu zemesgabals Rīgas brīvostas teritorijā.

Saskaņā ar žurnālā “Ir” publicētiem noklausīto sarunu atšifrējumiem Dūklavs 2010.gadā politbiznesmenim Aināram Šleseram kā Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājam palūdzis “vienu praktisku jautājumu”. “Man arī tanī skaitā ostā viens zemes gabals pieder tīri privāti,” Šleseram stāstījis ministrs. Īpašums esot Daugavas kreisajā krastā, vairāku hektāru plašs. “Tur zem vienas firmiņas jeb zem divām viņš tagad ir piereģistrēts.” Īpašnieki gan esot vairāki, turklāt “visi zem svešām famīlijām”. Pašam Dūklavam piederot 10% zemes, bet kompanjoni vēlējušies īpašumu ostā pārdot un saņemt “15 ļimončikus”. Šlesers skaidrojis, ka par tādām summām nav ko sapņot, jo zemi ostā neviens nepērk – to varot lēti iznomāt.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Pēterīts ar Miķeļīti Atbildēt

  Dūklav, sūdzi tiesā apvainotājus un šeit neslavas komentātorus! Lai nakti miegs nenāk un pielaiž bikses!

 2. straume parāda savu īsto seju ,ja būtu ievēlēts tāds knab priekšnieks ,kas kā iepriekš klausa strīķei ,tad viss b’\utu kā iecerēts.

 3. MAn pat nejuristam ir skaidrs, kriminālprocesu nesāks, jo praktiski, juridiski nevarēs pierādīt. Kāpēc! Pats Duklavs jau skaidri pateica, ka viņam nekas juridiski nepieder. Tas ka noformēts uz kaut kādu starpnieku, nav pierādāms, ja starpnieks klusēs un noliegs saistību, to zinamo laiku kamer iestāsies noilgums. T ā tas Latvijā ir izveidots likumos.

 4. Un te Straume parāda savu īstu seju,- ne par velti ievēlēja…

 5. Kolhoza predsedateļs! Tfu!!!

 6. kas tev to zemi iedeva šlesefs

 7. krievu valoda āfrikā Atbildēt

  AK KO TAD ES….. Viņi vainīgi, kur VIDS??? nauda iet garām no nepiedeklerētas zemes. kas tad uzņem skaidrot šīs lietas un par ko maksā algu,ka negodīgi strādā?
  čekist un komunist!!!

 8. Załie čekisti rullē!

 9. Būtu uzticējuši sameklēt to zemi Haritonova ranga vīram – ātri atrastu- bet te formāli jau : “Tur zem vienas firmiņas jeb zem divām viņš tagad ir piereģistrēts.” Īpašnieki gan esot vairāki, turklāt “visi zem svešām famīlijām” un neies jau meklēt kādai zem 3 A personai piederošu…
  Piemēru – sk. Lembergs prasa Vējonim skaidrot izteikumus par «oligarhu sarunām»… – prezidentiņš lieki izrunājies…, ka pieprasa skaidroties – PRASA…KĀ SKOLAS PUIŠELIM PAR IZSISTU LOGU…

 10. zināms ir ,bet pierādīt nevar,Dūklava gadijumā.Sudrabas gadijumā itkā zināms baumu līmenī un pierādījums jau tapis

Draugiem Facebook Twitter Google+