×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

KNAB nesaskata pārkāpumu Sprūdža rīcībā, piešķirot naudas balvu draudzenei-biroja vadītājai

Sprudzs3

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudē nav konstatējis, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP), piešķirot naudas balvu sava biroja vadītājai un draudzenei Kristīnai Pelšai, būtu pārkāpis likumā noteiktos ierobežojumus un aizliegumus

 

Pārbaudē KNAB konstatēja, ka ministra biroja vadītāja nav Sprūdža radiniece vai darījumu partnere likuma “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” izpratnē, un nekonstatēja faktus, ka naudas balvas piešķiršana ietekmēja vai arī varēja ietekmēt ministra personiskās vai mantiskās intereses.

Līdz ar to KNAB pārbaudes rezultātā nekonstatēja, ka Sprūdžs, piešķirot naudas balvu biroja vadītājai, būtu pārkāpis likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” noteiktos ierobežojumus un aizliegumus, kā arī nekonstatēja faktus, kas liecinātu, ka naudas balvas piešķiršana neatbilstu normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai.

Jau ziņots, ka KNAB pārbaudi sāka augusta beigās. Likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” teikts, ka valsts amatpersonai ir aizliegts, pildot valsts amatpersonas pienākumus, sagatavot vai izdot administratīvos aktus, veikt uzraudzības, kontroles, izziņas vai sodīšanas funkcijas, slēgt līgumus vai veikt citas darbības, kurās šī valsts amatpersona, tās radinieki vai darījumu partneri ir personiski vai mantiski ieinteresēti.

Pēc tam, kad naudas balvas piešķiršana izraisīja ažiotāžu, Pelša naudas summu ziedoja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas remontam.

Laikraksts “Neatkarīgā” iepriekš rakstīja, ka pavisam aprīlī Pelša saņēmusi 2942,98 latus lielu atalgojumu (pirms nodokļu nomaksas), ko veidoja darba alga 1266,67 lati, atvaļinājuma nauda 276,31 lats un naudas balva – 1400 latu. Savukārt jūlijā Pelša pēc nodokļu nomaksas saņēmusi 984 latus.

Ministrs uzsver, ka, parakstot rīkojumu par prēmijas piešķiršanu savai biroja vadītājai, ņēmis vērā pierādāmus profesionālus kritērijus un labas pārvaldības principus un tobrīd nav apzinājies, ka šis fakts tiks uzskatīts par ētikas normu pārkāpumu. Turklāt Pelša bijusi tikai viena no daudziem ministrijā apbalvotajiem darbiniekiem.

“Esmu pārliecināts, ka neesmu pārkāpis likumu par interešu konfliktu, un sadarbošos ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, lai to apliecinātu. Taču vienlaikus saprotu, ka šis notikums izraisījis negatīvas emocijas un nosodījumu daudzu acīs,” iepriekš paudis ministrs.

Sprūdžs arī atvainojies ikvienam, kam prēmijas piešķiršana Pelšai ir radījusi negatīvas emocijas.

Sprūdžs nolēmis pamest ministra amatu ar šā gada 1.decembri. Ministrs šādu lēmumu pieņēmis, jo savu turpmāko profesionālo darbību nesaista ar politiku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+