×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

KNAB pamet sešas amatpersonas, tostarp Streļčenoka kritiķe Kurpniece (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) nolēmušas pamest sešas amatpersonas, tostarp pieredzējusī biroja Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Amatpersonas no Korupcijas novēršanas nodaļas, Darbības nodrošinājuma nodaļas un Juridiskās un personālvadības nodaļas nolēmušas neturpināt darba tiesiskās attiecības birojā un nepieņemt piedāvātos amatus pēc birojā veiktās reorganizācijas. Amatpersonām šodien ir pēdējā darba diena birojā.

Saskaņā ar likumu KNAB šīm amatpersonām būs jāizmaksā atlaišanas pabalsti. Likumā teikts, ka atlaišanas pabalstu apmērs ir atkarīgs no nostrādātajiem gadiem. Piemēram, jāizmaksā pabalsts divu mēnešu vidējās izpeļņas apmērā, ja amatpersona valsts vai pašvaldības institūcijās bijusi nepārtraukti nodarbināta piecus līdz desmit gadus. Pēc LETA rīcībā esošās informācijas, kopējā pabalstos izmaksājamā summa būs vairāk nekā 10 000 eiro.

Kurpniece jau vērsusies Rīgas pilsētas Centra rajona tiesā, kurā lūdz darba uzteikumu atzīt par spēkā neesošu, atjaunot viņu darbā un piedzīt morālā kaitējuma kompensāciju, liecina LETA rīcībā esošā informācija. Streļčenoka kritiķe Kurpniece bija vienīgā, kurai tika piedāvāts ieņemt zemāku vietu – galvenā speciālista izglītošanas jautājumos amatu ar zemāku atalgojumu nekā patlaban.

Tiesai tuvākajās dienās jāizlemj, vai ierosināt lietu. Ja tiesa lietu ierosinās, tad birojs būs iesaistīts kārtējā tiesvedībā ar bijušajiem vai esošajiem darbiniekiem. Vairākas tiesvedības ir sāktas pēc bijušās KNAB priekšnieka vietnieces un pašreizējās biroja darbinieces Jutas Strīķes un bijušās KNAB Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītājas llzes Dravenieces pieteikumiem.

Jau ziņots, ka KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka 3.septembra rīkojums paredz likvidēt Juridiskās un personālvadības nodaļu, Korupcijas novēršanas nodaļu, Darbības nodrošinājuma nodaļu ar amata vietām un Finanšu nodaļas galvenā speciālista amata vietu.

Rīkojums paredz KNAB priekšnieka tiešā pakļautībā izveidot Juridisko nodaļu, sekretariātu un Darbības nodrošinājuma nodaļu. Rīkojums paredz divas galvenā speciālista sevišķās lietvedības jautājumos amata vietas pārcelt uz jaunveidojamo sekretariātu. Rīkojums paredz KNAB priekšnieka vietnieka korupcijas novēršanas jautājumos tiešā pakļautībā Politikas plānošanas nodaļu.

Lai reorganizāciju nostiprinātu juridiski, Streļčenoks ar savu rīkojumu saviem padotajiem uzdeva sagatavot uzteikumus Juridiskās un personālvadības nodaļas, Korupcijas novēršanas nodaļas, Darbības nodrošinājuma nodaļas amatpersonām un darbiniekiem, piedāvājot amata vietu jaunizveidotajās nodaļās.

LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka vairāk nekā 30 KNAB darbinieki ir saņēmuši uzteikumu un viņiem tika piedāvāti līdzvērtīgi amati jaunveidojamās nodaļās. Izņēmums gan bija Kurpniece, jo viņai piedāvāja ieņemt zemāku vietu – galvenā speciālista izglītošanas jautājumos amatu ar zemāku atalgojumu nekā patlaban.

KNAB priekšnieks Kurpniecei skaidrojis, ka citu amatu nav iespējams piedāvāt, jo viņai nav pabeigtas augstākās izglītības tiesību zinātnēs un viņas darbs iepriekš ticis zemu novērtēts.

Uzteikumu saņēmušajiem KNAB darbiniekiem bija jāizlemj, vai palikt KNAB vai arī turpināt karjeru citā darbavietā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ko tad maisās pa kājām mazajam fīreram! Nost ar tādiem! Lai dzīvo diktatūra!!!

  2. Vecmāmiņa nav spējīga ieviest kārtību…

Draugiem Facebook Twitter Google+